sobota, 7 grudnia
12:50

Bardzo honorowa porażka Nielby

Wągrowczanie pokazali, że nie są chłopcami do bicia. PATRYK SKRZYPCZAK był najskuteczniejszym zawodnikiem.

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec drugi rok z rzędu byli mistrzami swojej pierwszoligowej grupy. W związku z tym aspirowali do gry w Superlidze. Za pierwszym razem udział w elitarnych rozgrywkach uniemożliwiły formalności i pieniądze, a właściwie ich brak, chociaż wersje były różne. W tym roku po prostu nie poszczęściło się sportowo. Podopieczni Bartoszów Świerada i Witkowskiego rozegrali cztery mecze barażowe. Wygrali tylko jeden, co okazało się zbyt małym dorobkiem.
Pokonali drużynę z Tarnowa różnicą jednej bramki. Na wyjeździe przegrali bezdyskusyjnie. W dwumeczu z superligowcem Stalą Mielec przewaga rywali była już bardzo duża.
Ostatnie wyjazdowe spotkanie odbyło się w środę. Po porażce na własnym parkiecie zwycięstwo różnicą ośmiu bramek wydawało się nieosiągalne. Przewidywania się sprawdziły. Jednak pierwsza połowa w Mielcu była wyrównana, ponieważ żółto-czarni przegrali ją tylko jednym trafieniem. Po przerwie gospodarze trochę przycisnęli, więc spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 29:25. To nie jest zły wynik. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 23 Z 5 CZERWCA 2019 R.