poniedz., 27 maja
03:47

Dwa kroki od mistrzostwa

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec urządzili sobie ostre strzelanie na parkiecie beniaminka I ligi. PAWEŁ GREGOR zdobywcą 11.bramek, a DARIUSZ WIDZIŃSKI rzucił ich dziesięć.

Nielba w rozgrywkach I ligi zanotowała piąte zwycięstwo z rzędu. Piłkarze ręczni trenowani przez Bartosza Świerada na ostatni mecz wyjazdowy w tej fazie rozgrywek wybrali się do Ciechanowa. W składzie na mecz z tamtejszym Jurandem znalazł się powracający po wielomiesięcznej kontuzji Mateusz Pacała, skrzydłowy tworzący duet na swojej pozycji z Dariuszem Widzińskim, który w tym meczu zanotował 10 trafień. O jedno więcej zaliczył Paweł Gregor.
W meczu padło łącznie 81 bramek. Gospodarze przez kilka początkowych minut dotrzymywali tempa liderowi i nawet w 5. minucie meczu remisowali z Nielbą 3:3. To gospodarze zresztą otworzyli wynik spotkania w 2. minucie. Potem już było tylko gorzej, bo nielbiści rzucili sześć bramek pod rząd, nie tracąc żadnej i niepodzielnie rządzili na parkiecie do końca meczu. Przewaga Nielby rosła i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 24:16 dla przyjezdnych. Dziennikarze lokalnych mediów z Ciechanowa piszą, że w tym spotkaniu na wysokości zadania nie stanęli ani bramkarze Juranda, ani defensywa, bo straconych 47 bramek chluby tej formacji nie przynosi.popisali się jednak ofensywni zawodnicy Juranda, którzy zdołali zaaplikować liderowi aż 34 bramki. To na osłodę ostatniego meczu Juranda przed własną publicznością. Z podyktowanych na ich korzyść 5.rzutów karnych wykorzystali dwa. Zawodnicy Nielby stawali na linii „siódemki” trzykrotnie i dwa razy trafili. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 14 Z 3 KWIETNIA 2019 R.