czwartek, 22 sierpnia
07:44

Wszyscy drżeli o wynik

Nielba wygrała kolejny mecz, ale to licealiści z Gdańska prowadzili przez większą część spotkania. PAWEŁ GREGOR najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

Poprzednie trzy mecze Nielba rozgrywała na wyjazdach i zdobywała komplet punktów i to w meczach z drużynami czołówki tabeli. Spragnieni widoku swoich piłkarzy kibice w Wągrowcu liczyli na łatwe zwycięstwo z drużyną z Gdańska, która zajmuje miejsce w środku tabeli. Na trybunach zasiadło sześciuset kibiców, a wśród nich podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Wągrowca. Jednakże to goście od początku meczu nadawali ton grze. Strzelili trzy bramki z rzędu i systematycznie powiększali przewagę nad liderem z Wągrowca. Nielbiści zdobyli swoją pierwszą bramkę w 5 min. meczu za sprawą Pawła Gąsiorka. Na kolejną musieli czekać kolejne cztery minuty (Paweł Gregor). Trzecią bramkę dla Nielby zdobył Paweł Smoliński w 11 min. spotkania, a na koncie gości widniało już siedem bramek. Później nasi szczypiorniści odrobili straty, ale nie mogli w żaden sposób wyrównać stanu meczu. Nadarzyły się dwie takie okazje, ale zarówno Gąsiorek, jak i Smoliński nie wykorzystali rzutów karnych. Goście odskoczyli ponownie na trzy trafienia, a Nielba dążyła do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy Paweł Gregor doprowadził do wyniku 14:15 i wydawało się, że możliwy jest remis. Goście rzucili jednak bramkę i schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 13 Z 27 MARCA 2019 R.