niedziela, 26 maja
09:02

Chmury na klubowym niebie

Superliga nie jest obecnie największym problemem działaczy oraz szczypiornistów Nielby Wągrowiec. Zarząd w ciemnych barwach widzi nawet pierwszoligowy byt. Jak to możliwe, że po ogromnym sukcesie sportowym nie nadeszły lata prosperity? Z której strony nadchodzą kolejne kłopoty? Takie oraz inne pytania zadał DANIELOWI KURPIŃSKIEMU, prezesowi klubu, Cezary Kucharski.

Panie prezesie, jak to jest z wągrowiecką Superligą?
- My teraz nie mówimy o Superlidze, ponieważ takiego tematu już od jakiegoś czasu nie ma. Awansowaliśmy, ale trzeba było spełnić szereg wymogów. Jeżeli miasta nie było stać na wyłożenie połowy potrzebnej kwoty, czyli miliona złotych (drugi dali sponsorzy), należało o tym powiedzieć co najmniej na początku maja. Rozmowy trwały od marca. Udział w nich brali członek zarządu Zbigniew Stanisławski, jak i przedstawiciele sponsorów. Drużyna także zaakceptowałaby taką decyzję burmistrza. Postawilibyśmy sobie inne cele, jak chociażby ponowne wygranie pierwszej ligi. Przyniosłoby to pożytek nam i Wągrowcowi. Na pewno nikt by się nie obraził.
Proszę się odnieść do zarzutu burmistrza miasta dotyczącego nie spełnienia warunków licencyjnych?
- Proces przebiega w kilku etapach, ale najważniejszym czynnikiem jest zabezpieczenie budżetu na bieżący i następny sezon. Dopiero wtedy można wypełniać kolejne dokumenty etapu licencyjnego poprzez narzucony system. Klub prosił o zabezpieczenie finansowe do końca rozgrywek 2018/2019. Brak poręczenia finansowego zamknął drogę procedurze. My wysłaliśmy w odpowiednim czasie deklaracje finansowe sponsorów. To samo dotyczy oświadczenia zawodników, że klub nie zalega z wypłatami wynagrodzeń, bo takowe były wymagane. Byliśmy w stałym kontakcie z komisarzem ligi, którego dwukrotnie informowaliśmy i prosiliśmy o przedłużenie czasu na dostarczenie deklaracji z urzędu miejskiego. Nalegał na to sam burmistrz mówiąc, że potrzebuje więcej czasu. Zwycięstwo było dla miasta niespodzianką i zaskoczeniem. Wszyscy miłośnicy szczypiorniaka wiedzieli o tym doskonale, że Nielba prowadziła w rozgrywkach już po pierwszej rundzie. Wtedy należało zakładać taki scenariusz. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 26 Z 27 CZERWCA 2018 R.

 

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem