sobota, 23 lutego
00:44

Pierwszy kryzys

Lider pierwszoligowej tabeli wrócił do domu na tarczy, ale prowadzenia nie oddał. PAWEŁ SMOLIŃSKI i MATEUSZ PACAŁA rzucili po sześć bramek.

FOT. portalnaplus.pl

Mecz w Malborku miał być dla Nielby Wągrowiec kolejnym spełnieniem marzeń o powiększeniu przewagi nad wiceliderem z Kościerzyny. Tak się nie stało, ponieważ wągrowczanie zaliczyli wielką wpadkę i przegrali. Pozostali na prowadzeniu i nad drugą w rankingu Stalą Gorzów mają sześć punktów przewagi. Trzeci Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna podał nielbistom rękę i zremisował z SMS ZPRP Gdańsk. Ma teraz taką samą stratę jak wicelider. Drużyny goniące Nielbę rozegrały jednak o mecz mniej.
- Tak dalej być nie może. Pojedynek z Pomezanią kompletnie nam nie wyszedł – ocenia porażkę trener wągrowczan Bartosz Świerad. – Nie układało się od pierwszej minuty. Obrona nie funkcjonowała, natomiast atak i skuteczność zawodziły. Najgorsze, że myliliśmy się w takich sytuacjach, które powinniśmy kończyć z zamkniętymi oczami.
Czasu na poprawę rzeczywiście nie mają za dużo, ponieważ już 14 kwietnia zagrają u siebie z Grunwaldem Poznań.

WIELKA NIEMOC
Pojedynek w Malborku rozpoczął się nie najgorzej. Nielba do ósmej minuty dwa razy wyszła na jednobramkowe prowadzenie po rzutach Dawida Pietrzkiewicza i Pawła Gregora. Od tego momentu przy pięciobramkowym remisie w szeregi nielbistów wkradła się wielka niemoc. Przez trzy minuty nie oddali skutecznego rzutu, natomiast przeciwnik - trzy. Dosłownie na chwilę przerwał marazm Damian Wojtas, który zmniejszył prowadzenie gospodarzy do dwóch bramek. Taki obraz gry można już powielić do końca pierwszej połowy. Wystarczy zauważyć, że przez 22 minuty Nielba rzuciła zaledwie siedem bramek. Dwie w samej końcówce za sprawą Gregora i Dariusza Widzińskiego. Gospodarze w tym okresie wypracowali sobie sześciopunktową przewagę oddając aż trzynaście skutecznych rzutów. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 13 Z 28 MARCA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem