środa, 27 marca
03:11

Wszyscy drżeli o wynik

Nielba wygrała kolejny mecz, ale to licealiści z Gdańska prowadzili przez większą część spotkania. PAWEŁ GREGOR najskuteczniejszym strzelcem drużyny.

Poprzednie trzy mecze Nielba rozgrywała na wyjazdach i zdobywała komplet punktów i to w meczach z drużynami czołówki tabeli. Spragnieni widoku swoich piłkarzy kibice w Wągrowcu liczyli na łatwe zwycięstwo z drużyną z Gdańska, która zajmuje miejsce w środku tabeli. Na trybunach zasiadło sześciuset kibiców, a wśród nich podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Wągrowca. Jednakże to goście od początku meczu nadawali ton grze. Strzelili trzy bramki z rzędu i systematycznie powiększali przewagę nad liderem z Wągrowca. Nielbiści zdobyli swoją pierwszą bramkę w 5 min. meczu za sprawą Pawła Gąsiorka. Na kolejną musieli czekać kolejne cztery minuty (Paweł Gregor). Trzecią bramkę dla Nielby zdobył Paweł Smoliński w 11 min. spotkania, a na koncie gości widniało już siedem bramek. Później nasi szczypiorniści odrobili straty, ale nie mogli w żaden sposób wyrównać stanu meczu. Nadarzyły się dwie takie okazje, ale zarówno Gąsiorek, jak i Smoliński nie wykorzystali rzutów karnych. Goście odskoczyli ponownie na trzy trafienia, a Nielba dążyła do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej połowy Paweł Gregor doprowadził do wyniku 14:15 i wydawało się, że możliwy jest remis. Goście rzucili jednak bramkę i schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 13 Z 27 MARCA 2019 R.

Pokonują rywali na zawołanie

Szczypiorniści z Wągrowca wygrali kolejny wyjazdowy mecz. PAWEŁ SMOLIŃSKI rzucił dziewięć bramek.

Meble Wójcik Elbląg to drużyna, która zna smak niedawnej gry w Superlidze. Jednakże Nielba jest nie do pokonania w ostatnich spotkaniach. A przyszło jej grać z drużynami z czołówki tabeli. W 17. kolejce I ligi podopieczni Bartosza Świerada wygrali z rywalem z Elbląga na jego parkiecie siedmioma bramkami, choć wynik taki nie przyszedł łatwo. Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg nie przystępowali do sobotniej rywalizacji w roli faworyta. Receptę na Nielbę Wągrowiec znalazły w tym sezonie jedynie trzy zespoły, a aż dwanaście musiało uznać jej wyższość. Elblążanie pokazali jednak kilka tygodni temu, że potrafią walczyć z mocniejszymi i bardziej doświadczonymi zespołami, a efektem tego było pokonanie ówczesnego wicelidera z Kościerzyny. W meczu z Nielbą trener gospodarzy nie mógł skorzystać z trzech podstawowych rozgrywających. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 12 Z 20 MARCA 2019 R.

Z trudem, ale zadanie wykonane

W meczu z trzecią drużyną w tabeli Nielba zdobyła komplet punktów. Droga do końcowego sukcesu stoi otworem.

Terminarz rozgrywek spowodował, że piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec ostatnich kilka spotkań rozgrywają na wyjazdach i to z drużynami, które mogłyby bezpośrednio zagrozić wągrowczanom w tabeli. Wyjazd do Gorzowa skończył się powrotem „na tarczy”, potem już było tylko lepiej. Mecz z Sokołem Porcelana Lubiana z Kościerzyny zapowiadał się atrakcyjnie, tym bardziej, że trzecia drużyna tabeli podejmowała Nielbę na swoim parkiecie. Mecz zasługiwał na miano hitu kolejki.
Drużyna prowadzona przez Bartosza Świerada miała także rachunki do wyrównania z sobotnim rywalem, ponieważ pierwsze spotkanie w Wągrowcu zakończyło się zwycięstwem gości 24:22. Nielba jechała do Kościerzyny z zamiarem zdobycia trzech punktów, co umacniało ją w fotelu lidera, a gospodarzy oddalało od szansy wywalczenia drugiej pozycji w tabeli. Nic więc dziwnego, że trener Świerad zabrał ze sobą skład zespołu najmocniejszy z możliwych. Po kontuzji do gry wrócili bramkarz Dariusz Zanto i Mateusz Matlach (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 11 Z 13 MARCA 2019 R.

Łagodziński odmienił Nielbę

W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2018/2019 wągrowiecka Nielba podejmowała Obrę Kościan. I zdecydowanie wygrała.

Drużynę Obry trenuje ponownie Krzysztof Knychała, swego czasu trener wągrowieckiej Nielby. Z tym trenerem wiążą się zaś dla żółto – czarnych niezwykle miłe wspomnienia, jak historyczny awans drużyny do III ligi w czerwcu 2007 roku po zwycięskich meczach barażowych z Piastem Kobylin.

RUTYNIARZE NA BOISKU
Doskonale pamięta zapewne te czasy grający nadal w Nielbie Rafał Leśniewski, który był wtedy autorem zwycięskiej bramki, dającej drużynie z Wągrowca trzecioligowy awans. W Nielbie występuje też kolejny z uczestników historycznego meczu wągrowczan, Jacek Figaszewski. Nie bez kozery wspominam te nazwiska, o czym w dalszej relacji meczu z Obrą. Ta przeżywa zaś spore problemy finansowe, które są pokłosiem pozbawienia klubu dotacji, co skutkowało m.in. tym, że wstrzymano w klubie treningi drużyn młodzieżowych. W Kościanie mają nadzieję, że z tymi problemami poradzi sobie nowo wybrany zarząd klubu z Igorem Rudawskim, byłym zawodnikiem Obry i trenerem jej drużyn młodzieżowych na czele. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 10 Z 6 MARCA 2019 R.

Wrócili na swoje tory

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec zdecydowanie wygrali w Żukowie. PAWEŁ GREGOR rzucił 11 bramek.

Po nieudanym wyjazdowym meczu z wiceliderem w Gorzowie Nielbę czekał mecz w Żukowie z drużyną środka tabeli. To spotkanie miało duże znaczenie dla układu tabeli. Ewentualna przegrana Nielby w Żukowie, przy jednoczesnych zwycięstwach wicelidera Stali Gorzów i Sokoła Kościerzyny, mogłaby zepchnąć żółto-czarnych nawet na trzecie miejsce w tabeli.
- Przepracowaliśmy solidnie ten tydzień. Przygotowaliśmy się pod zespół z Żukowa – widać, że chłopaki są zmotywowani przed tym meczem i liczę, że w  sobotę pokażą to na boisku. Musimy być od początku skoncentrowani i zagrać na swoim dobrym poziomie, bo ekipa z Żukowa to młody, ambitny i groźny zespół, który dobrze sobie radzi w tym sezonie - mówił przed wyjazdem do Żukowa szkoleniowiec Nielby Bartosz Świerad. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 09 Z 27 LUTEGO 2019 R.

Za wysokie progi w Gorzowie

Stal Gorzów postawiła się liderującej w tabeli Nielbie Wągrowiec i zainkasowała komplet punktów. PAWEŁ SMOLIŃSKI zdobył 11 bramek.

– To jest rywal z najwyższej półki, tak że od razu wszystkich kibiców zapraszam na nasz mecz, bo taki przeciwnik, taki rywal nie za często do nas w sezonie wita i na pewno będzie bardzo dużo emocji i mam nadzieję, że będzie naprawdę dobre widowisko – mówił Dariusz Molski, trener Stali Gorzów.
W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w październiku w Wągrowcu Nielba pokonała gorzowian 24:23. Warto dodać, że w gorzowskiej drużynie występują: Dawid Pietrzkiewicz i Cezary Marciniak, byli zawodnicy Nielby.
- Nielba ma dużo atutów, skoro wygrała ligę i teraz też lideruje. To jest przede wszystkim zgrany zespół, bo tam od kilku lat nic się nie zmienia w personaliach i to jest ich największa siła - mówił Dawid Pietrzkiewicz.
Pierwszą bramkę w meczu zdobyli w 2. minucie gospodarze, ale dwie minuty później golem odpowiedział Paweł Gąsiorek. On też zdobył drugą bramkę dla Nielby przy stanie 4:1 dla Stali. Kolejny gol dla Nielby padł dopiero w 10. minucie po strzale Pawła Smolińskiego, który w tym meczu zdobył ich łącznie 11. Stal jednak do tego momentu zdołała rzucić 7 bramek. Kolejne trzy bramki dla Nielby rzucił ponownie P. Smoliński, ale gospodarze powiększyli swoją zdobycz do 11. trafień. Oba zespoły w pierwszej połowie trafiły jeszcze trzykrotnie i na przerwę schodziły przy stanie 14:8 dla Stali. Warto dodać, że trzy trafienia dla gospodarzy zaliczył Dawid Pietrzkiewicz, były zawodnik Nielby. Druga połowa meczu rozpoczęła się od trafienia Pawła Gregora, a w tej samej minucie Smoliński skutecznie egzekwował rzut karny i wydawało się, że Nielba rozpoczęła skuteczny pościg za wynikiem. Stal trafiła do bramki, ale Patryk Skrzypczak i Dariusz Zanto również wpisali się na listę strzelców bramek. Na tablicy widniał wynik 15:12 i w sercach kibiców Nielby pojawiła się nadzieja na odwrócenie losów spotkania. Cóż z tego jednak, kiedy Stalowcy doprowadzili w 38. minucie do stanu 18:13. Nielba zniwelowała przewagę ponownie do trzech trafień, by po dwóch golach Smolińskiego zbliżyć się do rywala na dwa. Stal zaczęła jednak odjeżdżać żółto-czarnym i przewaga gorzowian trzema lub czterema bramkami utrzymywała się do 56 minuty, kiedy to ponownie trafił Smoliński i stan meczu wynosił 27:25 dla Stali. Jednakże gospodarze trafili jednak trzykrotnie, a Nielba odpowiedziała tylko jednym trafieniem w wykonaniu P. Gregora, który podobnie jak P. Gąsiorek zaliczyli po pięć celnych trafień. Ostanie trafienie dla Stali było dziełem Pietrzkiewicza, który pięciokrotnie trafiał do bramki Nielby w całym meczu. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 08 Z 20 LUTEGO 2019 R.

Bracholin wygrał gminne spartakiadę

W Rąbczynie rywalizowały reprezentacje poszczególnych sołectw w ramach XVI Gminnej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Gminy Wągrowiec.

W rywalizacji, która odbyła się 10 lutego w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec w Rąbczynie, wzięły udział reprezentacje 11.wsi.
Rywalizowały zarówno panie, jak i panowie w: szachach i warcabach, podnoszeniu ciężarka, rzucie lotką do tarczy, rzutach przedmiotami do celu, łowieniu ryb, turnieju sprawnościowym (wyskok dosiężny, strzał na bramkę do unihokeja, slalom z piłką nożną), wieloboju rekreacyjnym (rzut do kosza, strzelanie z wiatrówki, rzuty lotką do tarczy), spacerze farmera, rzutach karnych do bramki, przeciąganiu liny. (...)

Wygrali i są liderami tabeli

PAWEŁ SMOLIŃSKI zdobył osiem bramek, a BARTOSZ ŚWIERAD przypieczętował zwycięstwo.

Po wznowieniu rozgrywek przyszedł czas na pierwszy mecz przed własną widownią. Rywalem Nielby Wągrowiec była drużyna Mazura Sierpc, która zajmuje miejsce w środku tabeli. Podopieczni Bartosza Świerada nie mieli łatwego zadania, choć te dwie drużyny dzieli kilkanaście punktów w tabeli.
Nielba zaczęła spotkanie obiecująco, bo prowadziła już 4:1, ale rywale nie padli przed liderem na kolana i przewaga żółto-czarnych najczęściej wynosiła jedno trafienie. Broniący bramki gospodarzy Artur Gawlik miał swój dobry dzień i popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Jemu to Nielba zawdzięcza to, że w drugiej połowie rywale nie wyszli na prowadzenie. Szczególne uznanie kibiców zyskały jego interwencje w sytuacji sam na sam. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się trzybramkową przewagą Nielby. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 07 Z 13 LUTEGO 2019 R.

Niespodziewany spadek formy

Juniorzy Nielby przegrali wszystkie mecze i zajęli ostatnie miejsce w półfinale krajowych mistrzostw. IGOR DRZAZGOWSKI rzucił ponad 30 bramek w turnieju.

W hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano trzydniowy półfinał mistrzostw Polski juniorów. Przyjechały drużyny z: Wrocławia, Świdnicy i Szczecina. Awans zapewniało co najmniej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Apetyty wągrowczan na grę w finale były duże i uzasadnione. Wygrali przecież ligowe zmagania oraz zostali mistrzami Licealiady. Niestety, zanotowali trzy porażki i zajęli ostatnie miejsce.

Z NADZIEJĄ
Atrakcją pierwszego dnia był pojedynek Nielby ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Dariusza Andrzejczaka wzmocnieni pięcioma byłymi zawodnikami Dariusza Sobańskiego zagrali pod komendą Bartosza Świerada, szkoleniowca pierwszoligowców. W ich składzie znaleźli się grający z seniorami: Igor Drzazgowski, Przemysław Wrzesień, Marcin Malczewski, Kacper Paszkiet i Maciej Biniewski. W pierwszej połowie obrona żółto-czarnych wyglądała jak szwajcarski ser z wielkimi dziurami. Rywale mieli lepsze warunki fizyczne, ale to nie usprawiedliwiało wyjątkowo słabej postawy.
Po przerwie gra gospodarzy się zmieniła. Potrafili nawiązać walkę i mozolnie odrobić straty. Przeciwnik co prawda wyciągnął pomocną rękę i popełniał sporo błędów, jednak nielbiści udowodnili, że potrafią grać w szczypiorniaka. W bramce doskonale spisywał się Malczewski i mocno przyczynił się do kontaktowego rezultatu pod koniec drugiej części meczu. Wynik, który pozwalał myśleć o zwycięstwie, był w dużej mierze dziełem Drzazgowskiego. Ten zawodnik rzucił przeciwnikom aż 13 bramek. Można jedynie żałować straconych okazji Września, który w końcówce nie wykorzystał dwóch doskonałych sytuacji. W meczu rzucił jednak 4 bramki, a Marcin Batura o jedną więcej. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 06 Z 6 LUTEGO 2019 R.

Komplet punktów na otwarcie rundy rewanżowej

BARTOSZ ŚWIERAD najskuteczniejszym zawodnikiem żółto-czarnych. ARTUR GAWLIK w ostatnich sekundach broni rzut karny.

Szczypiorniści wrócili na parkiety. Mecz otwarcia rundy rewanżowej przyniósł sukces Nielbie Wągrowiec. Wągrowczanie wrócili na fotel lidera, ale nie wiadomo, jak długo w nim posiedzą. Sokół Lubiana Porcelana Kościerzyna pauzował, więc jeżeli za tydzień wygra, będzie pierwszy z przewagą punktu. Trzecią lokatę zajmuje SMS ZPRP Gdańsk, ale traci do żółto-czarnych cztery oczka. Kolejni przeciwnicy muszą odrabiać siedem i więcej punktów.

SĄ W FORMIE
Podopieczni Bartoszów: Świerada i Witkowskiego dobrze przepracowali okres poświąteczny, ponieważ w sparingach byli niepokonani. W Koszalinie wygrali z Gwardią minimalną różnicą bramek. Rywal jest ligowym średniakiem, lecz niewygodnym dla wągrowczan, którzy jesienią rzucili mu o trzy bramki więcej.
Mecz rozpoczął się od skutecznych rzutów Pawła Smolińskiego oraz Pawła Gąsiorka. Nielbiści objęli prowadzenie i utrzymywali je do 21 minuty. W tym momencie trybiki wągrowieckiego zespołu się zacięły. Do końca pierwszej połowy gospodarze rzucili sześć bramek. Nielba zaledwie trzy za sprawą Patryka Skrzypczaka, Damiana Wojtasa oraz zawsze niezawodnego Gąsiorka. W tej odsłonie był on najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, która zeszła do szatni przegrywając różnicą dwóch trafień. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 05 Z 30 STYCZNIA 2019 R.

Awans młodych szczypiornistów

Juniorzy wągrowieckiej Nielby w rozgrywkach o mistrzostwo Wielkopolski zdobyli awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Podopieczni Dariusza Andrzejczaka wygrali rywalizację w silnie obsadzonej lidze wielkopolskiej, gdzie starowało 9 drużyn. W 16. rozegranych meczach nielbiści czternastokrotnie wyszli zwycięsko, przegrywając tylko dwa spotkania wyjazdowe w Poznaniu.
- Sukces ten jest tym większy, że w tym sezonie rozgrywkowym graliśmy w większości chłopcami młodszego rocznika. Czterech zawodników uzupełniło skład rocznika 2000; są wychowankami Dariusza Sobańskiego. Pozostawiliśmy w polu dwie drużyny ze szkół mistrzostwa sportowego z: Ostrowa i Poznania, choć większość chłopców z rocznika 2001 też uczęszcza do klasy usportowionej w Zespole Szkół nr 1, założonej w ubiegłym roku z inicjatywy obecnego burmistrza Jarosława Berendta – mówi trener Dariusz Andrzejczak. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 04 Z 23 STYCZNIA 2019 R.

Cenne towarzyskie zwycięstwo

Szczypiorniści Nielby wygrali pierwszy w nowym roku turniej. PAWEŁ SMOLIŃSKI autorem 13. bramek.

Noworoczny turniej piłki ręcznej, rozegrany w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zakończył się zwycięstwem Nielby Wągrowiec. Gospodarze po świątecznej przerwie wygrali dwa mecze. Pierwszy z pierwszoligowym Grunwaldem Poznań zakończył się przewagą czterech bramek. Wągrowczanie weszli na parkiet w drugim meczu dnia. Rywal miał już w nogach i rękach zdecydowanie wygrany pojedynek ze Spartą Oborniki. Z jednej strony to dobrze, ponieważ zagrał na lekkim zmęczeniu. Złą stroną był efekt zwycięskiego meczu niosącego szczypiornistów z Poznania na fali sukcesu. W pierwszej odsłonie żółto-czarni nie mogli się zgrać. Ich akcje nie zawsze się zazębiały, więc do przerwy przegrywali z drużyną, która miała w składzie byłego nielbistę Michała Tórza. Po niej zawodnicy trenerów Bartosza Świerada i Bartosza Witkowskiego ruszyli do odrabiania strat. Wszystko zakończyło się doścignięciem wojskowych, co w konsekwencji dało zwycięstwo. Wielką skutecznością popisali się Pawłowie Smoliński i Gąsiorek, którzy razem zdobyli 16 z 22 bramek rzuconych przez Nielbę. (...)

Nielba Wągrowiec przed rewanżami

PAWEŁ GREGOR, PAWEŁ GĄSIOREK i DARIUSZ WIDZIŃSKI najwyżej notowani w ligowej klasyfikacji strzeleckiej.

Wągrowieccy szczypiorniści zakończyli rundę jesienną w grupie A na drugiej pozycji. Długo siedzieli w fotelu lidera, ale po przegraniu bezpośredniego spotkania z Sokołem Lubiana Porcelana Kościerzyna tracą do niego jeden punkt. Statystycznie te dwa zespoły niewiele się różnią. Nielba ma na koncie osiem zwycięstw, a Sokół dziewięć. Obydwie drużyny zremisowały po jednym meczu, z tym, że lider wygrał go w rzutach karnych, a żółto-czarni przegrali z Warmią Energą Olsztyn.
Podopieczni Bartoszów: Świerada i Witkowskiego są najskuteczniejsi w grupowej stawce, ponieważ rzucili 293 bramki, czyli o trzy więcej niż szczypiorniści z Kościerzyny. Ci są jednak dużo pewniejsi w defensywie. Legitymują się 239 straconymi bramkami, co jest najlepszym wynikiem w grupie. Wągrowieccy bramkarze pozwolili przeciwnikom 260 razy skutecznie rzucić. To jednak świetny rezultat, gdyż oprócz lidera tylko Stal Gorzów lepiej spisywała się w tym elemencie gry, tracąc 250 bramek. Porównując bilanse bramkowe sześciu zespołów, które mają je na plusie, żółto-czarni są na drugiej pozycji. Wspólnie z gorzowianami rzucili 33 bramki więcej niż stracili. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 02 Z 9 STYCZNIA 2019 R.

Ośmiolatki Nielby mistrzami okręgu

MATEUSZ NOWAK był najskuteczniejszym strzelcem, a JAKUB WESELA najlepszym bramkarzem finałowego turnieju.

Żaki Nielby Wągrowiec są mistrzami Okręgowego Związku Piłki Nożnej Piła. Zdobyły ten tytuł w bardzo widowiskowy i spektakularny sposób grając w składzie: Wiktor Czerwiński, Michał Meller, Mateusz Nowak, Mikołaj Nowicki, Karol Pawlak, Marcel Pawlak, Mateusz Ratajczak, Olaf Spychała, Oliwier Walkowiak, Jakub Wesela.
W finałowym turnieju, którego byli gospodarzami, stracili zaledwie dwa punkty po bezbramkowym remisie z Tęczą Łobżenica. Ośmioletni podopieczni Włodzimierza Bukowskiego zostawili w pokonanym polu takie zespoły jak: Iskra Krajenka, Football Academy Piła, Akademia Piłkarska Reissa Piła oraz Kłos Budzyń. Zgromadzili 13 punktów, strzelając 8 goli, a tracąc zaledwie dwa. Nowak zdobył 5 bramek dla mistrzów okręgu i został najlepszym strzelcem turnieju. Pozostałe gole padały po dwóch skutecznych uderzeniach Mellera i jednym Walkowiaka. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 01 Z 2 STYCZNIA 2019 R.

Mikołajkowe zwycięstwo mistrzów

KASJAN LIPKOWSKI najlepszym zawodnikiem przedświątecznego turnieju.

Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu wygrali 7.edycję mikołajkowego turnieju halowej piłki nożnej. Tym samym odebrali puchar ufundowany przez organizatorów, a konkretnie dyrekcję Zespołu Szkół nr 1.
Ci sami piłkarze są aktualnymi mistrzami województwa wielkopolskiego, więc ich zwycięstwo było do przewidzenia tym bardziej, że dokonali tego niedawno. Zgromadzili w czterech meczach komplet punktów, a strzelili 16 goli, tracąc jeden. Pokonali gimnazjalistów z: Gołańczy, Żelic, Margonina oraz Damasławka.
Ten ostatni zespół wywalczył drugą lokatę z 9. punktami, sześcioma zdobytymi i czterema straconymi golami w dorobku. Trzecia lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie. Przegrała jedynie dwa mecze, a strzeliła 5 bramek, tracąc trzy. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 51/52 Z 19/26 GRUDNIA 2018 R.

Czy Nielba utrzyma fotel lidera?

Wągrowczanie wygrali ostatni wyjazdowy mecz i wrócili na prowadzenie. Strzelecką formę odzyskał PAWEŁ GREGOR i rzucił 10 bramek. Jest drugi w strzeleckiej generalce.

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec powrócili na fotel lidera. Ich najgroźniejszy rywal, czyli Sokół Lubiana Porcelana Kościerzyna walczył z GKS Żukowo. Wygrana daje mu powrót na prowadzenie, ponieważ wągrowczanie mają zaledwie dwupunktową przewagę. Trzecia lokata należy do drużyny z Gdańska, ale ona traci do pierwszego miejsca cztery oczka, przy takiej samej liczbie rozegranych spotkań.
- Rundę jesienną możemy uznać za udaną, o czym świadczą wyniki – ocenia trener nielbistów Bartosz Świerad. – Nie możemy się jednak tym zadowolić, bo jeszcze mamy dużo do zrobienia. Musimy poprawić masę elementów. Analiza gry i wyciąganie wniosków to podstawa dobrego funkcjonowania na parkiecie. Trzeba także się uczyć nowych rzeczy. Przed nami przerwa świąteczna, ale później zacznie się ciężka praca na treningach. Innej drogi do sukcesu po prostu nie ma. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 50 Z 12 GRUDNIA 2018 R.