środa, 23 maja
18:40

Słitnie jest

Selfie, czyli słit focie, zdjęcia z rączki, dzióbki i tego typu dzieła zalały nie tylko zachodni rynek, ale też przebojem wdarły się do Polski. W Rosji sprawą nawet zajął się rząd, który ostrzega przed niebezpiecznym uzależnieniem, przez które zginęło już co najmniej dziesięciu Rosjan.
Nie brakuje wielbicieli tego typu fotek i u nas. Coraz częściej obserwuję, że dają się w to również wkręcić nasi samorządowcy czy osoby publiczne.
Zaobserwowałam jednak, że jeden z włodarzy postanowił stworzyć inną odmianę tych specyficznych fotek. Wprawdzie nie są one robione ze smartfona czy aparatu trzymanego w ręce, ale mają wiele wspólnych cech.
Jest włodarz, są mieszkańcy wsi. Obok zazwyczaj stoi jakiś urzędnik i ksiądz. Zdjęcia pozowane są na drodze, przez którą przeciągnięta jest czerwona wstęga, którą włodarz przecina i nieważne, czy jest to odcinek długości 100 czy 400 metrów (aż się zastanawiam jak nazwać takie zdjęcie... może słitcięcie?). Grunt, że jest okazja do zrobienia sobie zdjęcia.
Następnie bardzo błyskawicznie taka fotografia wrzucana jest na portal społecznościowy owej gminy. W końcu jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców. Rozumiem to, bo rzeczywiście drogi mamy fatalne i każdy metr asfaltu powinien cieszyć, ale czy to jest najważniejsze?
Facebook zawalony tego typu fotami z lansem włodarza, a brakuje mi konkretnych informacji o tym co się dzieje w gminie. Wszak podatnicy chcieliby wiedzieć za jaką pracę mu płacą Czy nie ma w gminie pomysłów, inwestycji? Pewnie są, tylko owiane tajemnicą, a ludowi chce się zamydlić oczy cudownymi zdjęciami w białej koszuli z kolejnej ukończonej drogi.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem