środa, 23 maja
18:40

Orzeł czy reszka?

Mała, okrągła moneta. Na jednej stronie orzeł, na drugiej nominał, czyli tzw. reszka. Poszybowała w górę, a później, po cichym brzdęku, zaczęła kręcić się na stole. Zaczęła mi wirować w oczach. Raz orzeł, raz reszka. I tak w kółko.
Dwie strony monety. Co chciałbyś, aby wypadło? Przyjmijmy, że orzeł, jako znak naszej Ojczyzny, patriotyzmu i wszystkich innych dobrych cech. Szanse na to są jednak takie same, jak na reszkę. Na tę „złą” stronę, przegraną itp.
To tak trochę jak z człowiekiem. Uważam, jako człowiek wierzący, że złych ludzi nie ma, ale są ci, którzy się pogubili lub akurat w tej chwili ich wady wzięły górę nad dobrymi cechami. Nigdy jednak nie wiemy, na kogo w danym dniu trafimy. Czy osoba, którą znamy lub też nie, okaże się tą złą, czy tą dobrą. To taki los, taki rzut monetą. Raz obdarzy Cię uśmiechem, by kolejnego dnia wbić nóż w plecy. Taka ruletka, takie nieprzewidywalne życie.
Zakończył się jeden rok. W górę poleciały tysiące złotych, aby na kilka minut rozświetlić czarną noc, z wielu ust posypały się życzenia: Aby nowy rok był lepszy od starego. Czy tak będzie? Tego nie wiemy, okaże się. Za rok, a może i później. Właśnie, jaki będzie ten rok? Jaki będzie dla mnie? Dla Ciebie? Dla naszych bliskich? To kolejne pytanie, na które odpowiedzi możemy szukać, rzucając monetą.
Moja moneta nadal kręci się na stole. Raz orzeł, raz reszta. Raz udany rok, raz mniej... Ja jednak odchodzę od stołu nie czekając na to, co wypadnie, tylko idę przed siebie. Dlaczego mam się zdać na łaskę przypadku? Na zrządzenie losu? Przecież to od nas i tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz kolejny krok, dzień, rok, Nasza przyszłość. Tak więc nie życzę Wam nic, tylko mówię otwarcie: ten rok będzie lepszy! Ja w to wierzę i mam nadzieję, że Wy też.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem