poniedz., 21 maja
16:32

Kółko i krzyżyk

KrukKruk
Wągrowczanom i damasławianom - dedykuję
No to teraz wszystko będzie już jasne. Wóz albo przewóz. W lewo lub w prawo. Nie ma to tamto: albo – bynajmniej nie złota – rybka, albo... akwarium. Ostatecznie aquapark i inne mętne akweny, gdzie utopiono już wiele... naszych wspólnych pieniędzy.

Wybór jest prosty. Nowe, mało znane lub stare jak świat. Ryzyko i nadzieja – albo znane i (nie zawsze) lubiane. Na bok wszelkie deliberacje! Jest okazja, żeby zmienić, pchnąć do przodu, usprawnić, odświeżyć. Może też zostać tak jak jest, albo nawet gorzej. Jesteśmy gdzieś w połowie drogi i – wbrew staremu porzekadłu – warto już chyba zmienić konia, tym bardziej, że szkapina coraz starsza, chroma, wymagająca zasłużonego odpoczynku w przydomowej stajence. Niektórzy mówią nawet, że ślepa na rzeczywiste problemy tych, którzy – teoretycznie – powinni nią powozić w zbiorczym, lokalnym zaprzęgu.
Ale czy... nie podejmujemy co dzień takiego ryzyka? Który program w TV wybrać, dokąd jechać na wakacje, czy – i na jakie - zmienić auto, a nawet z kim związać się w życiu. Większość z nas – miejscowych - ma jednak na głowie bardziej przyziemne wybory: gdzie szukać pracy, co najpierw kupić dzieciom na wciąż rosnące cztery litery, z czego ugotować obiad i czym opłacić rachunki... Jeśli o tych małych dylematach będziemy pamiętać, może wystarczy sił i środków na te bardziej górnolotne?
Trzeba wybrać, wbrew marudzeniom narzekaczy, że u nas nigdy się nic nie zmieni. Ale czy w kółko musi być tak samo: biednie, marnie, byle jak? Pomyślmy, nim będziemy zmuszeni zakreślić tę właśnie figurę geometryczną na własnym czole. Temu właśnie służyć ma ów magiczny krzyżyk, na który warto postawić, nim co niektórzy postawią go na nas. To nasze miasto, nasza gmina – i nasz wybór. Z wszystkimi tego konsekwencjami.
Jeśli w poniedziałek będziemy dalej spoglądać zezem, może być nam zwyczajnie łyso. Ale przecież nie o stan fizjonomii czy fryzury tu chodzi, tylko o stan ducha – na przynajmniej cztery kolejne lata.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem