środa, 23 maja
20:35

Biegający Wągrowiec

PalczynskiPalczynski
Kiedy w niedzielę wielkanocną zadzwonił do mnie mój kolega z propozycją zorganizowania nazajutrz symbolicznego biegu o dystansie jednego kilometra ku czci pamięci ofiar i rannych w zamachu podczas ubiegłorocznego maratonu bostońskiego, odpowiedziałem: „Jeżeli uda się Tobie w ciągu niespełna dwudziestu czterech godzin zebrać grupę choćby dziesięciu biegaczy, to jesteś magikiem”.
Wystarczyło utworzenie wydarzenia na portalu społecznościowym i pozytywny entuzjazm pomysłodawcy biegu, aby następnego dnia na plaży Jeziora Durowskiego zebrała się grupa ponad dwudziestu wągrowczan. Po zakończeniu biegu okazało się, że wśród osób przybyłych na to wydarzenie są zarówno osoby, które mają na swoim koncie udział w półmaratonach i maratonach, jak i osoby, które jeszcze nie brały udziału w jakichkolwiek zawodach.

Tym, co połączyło wszystkich, okazała się jednak chęć biegania. I tak w sposób niezaplanowany zainicjowała się w Wągrowcu amatorska grupa biegaczy, która przyjęła nazwę „Biegający Wągrowiec”. A „magikiem”, który zorganizował pierwszy bieg, jest Łukasz Nowicki – wągrowiecki społecznik, dla którego bieganie jest pasją dnia codziennego.
Tym, co mnie osobiście zafascynowało podczas kolejnego wspólnego treningu, był sposób prowadzenia biegu. Bez względu na doświadczenie i wytrzymałość fizyczną, wszyscy biegacze startują razem i razem... wbiegają na metę. Niemożliwe? Pomysł, który zaproponował nasz wspólny biegowy mentor, polega na tym, że przez określony czas (ostatnio było to dwadzieścia minut) każdy zawodnik biegnie swoim indywidualnym tempem. Po tym czasie, zawodnik który zdecydował się biec najszybciej i dobiegł najdalej, wraca i „zbiera” wszystkie pozostałe osoby, które przebiegły krótszy dystans. I w ten o to sposób wszyscy wspólnie wbiegają na metę.
Bieganie kojarzy nam się z samotnym zmaganiem z własnym organizmem. Jednak wągrowiecka grupa dzięki osobom w niej zrzeszonym sprawia, że duch zespołu i wspólna motywacja biorą górę nad wszystkim pozostałym. Jestem wdzięczny wszystkim biegaczom za miłą atmosferę i wzajemną mobilizację do pokonywania swoich dotychczasowych granic.
„Biegający Wągrowiec” liczy w tej chwili około 30 osób i grupa nieustannie się rozszerza. Na profilu facebook-owym wspiera nas już blisko pół tysiąca wągrowczan. Wspólny bieg nad Jeziorem Durowskim odbywać się będzie co weekend. Za każdym razem miejscem zbiórki jest plaża miejska przed hotelem Pietrak. Wszystkich wągrowczan zainteresowanych wspólnym bieganiem w imieniu całej grupy na czele z jej koordynatorem Łukaszem Nowickim zapraszam w najbliższy piątek (tj. 9 maja) o godz. 19.
Zachęcam do przyjścia wszystkich - bez względu na wiek i doświadczenie w bieganiu. Warto, bowiem w naszej grupie wygranymi są wszyscy, którzy stawią się na linii startu, gotowi do przebiegnięcia dystansu dla siebie odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem