środa, 23 maja
20:38

Marudy

PalczynskiPalczynski

My - Polacy słyniemy z tego, że lubimy narzekać. Latem nam za gorąco, zimą czekamy na wiosnę i tak w kółko. To samo tyczy się spraw lokalnych. Łatwiej nam narzekać na dziury w drodze, niż wyrazić zadowolenie z nowego odcinka chodnika.
Synonimem wągrowieckiego nieszczęścia i przykładem niegospodarności był dla wielu wągrowiecki Aquapark. Nieustannie słyszymy, że jest to inwestycja nietrafiona zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i społecznego. Krótko mówiąc, za mało osób korzysta z dobrodziejstw naszej świątyni wodnej, a co za tym idzie przychody z biletów i karnetów do kasy miasta są zbyt niskie w stosunku do kosztów wynikających z utrzymania obiektu oraz zatrudnienia całego personelu.


I zgadzam się nawet z głosami krytyki, które mówią o niepotrzebnym rozmachu inwestycji. Był to moim zdaniem błąd, popełniony już w fazie koncepcyjno-projektowej. Można było zrezygnować z części atrakcji, których zarówno budowa, jak i eksploatacja jest kosztowna. Jednak odchodząc od typowo polskiego krytykanctwa dochodzę do wniosku, że wągrowczanie coraz bardziej zaprzyjaźniają się z Aquaparkiem. Sam dostrzegam to po sobie.
Wraz z wejściem w nowy rok, zdecydowałem się, że bez względu na ograniczoną ilość wolnego czasu, czy obowiązki wiszące nad głową będę każdego tygodnia gospodarował trzy godziny na sportowy relaks w wągrowieckim akwenie. Co więcej, obserwuję trend coraz wyższej frekwencji osób korzystających z atrakcji sportowo-wodnych. Zastanawiam się w tym momencie, gdzie są wszyscy samorządowcy, którzy jeszcze nie tak dawno temu z wielką „troską” prowadzili dysputy na temat niewielkiego zainteresowania wągrowczan ofertą Aquaparku.
W tych przemyśleniach było pewnie tyle troski o miasto, co satysfakcji z możliwości dokopania burmistrzowi czy prezesowi Aquaparku. Teraz, gdy sytuacja się poprawia, jest cisza jak makiem zasiał. A szkoda, bo koncentrowanie się wyłącznie na niepowodzeniach naszego lokalnego podwórka nie tworzy nam najlepszej wizytówki.
Mądre osoby potrafią wysłuchiwać każdego głosu krytyki, poddawać je analizie i w ostatecznym rozrachunku może nawet zmieniać swoją dotychczasową postawę. Jednak nie zapominajmy o dostrzeganiu tego, co pozytywne i budujące.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem