środa, 23 maja
20:30

Wielu do pieczenia chleba

PalczynskiPalczynski
W ostatni weekend portal społecznościowy facebook się zagotował. A wszystko przez informację, która dotarła z wągrowieckiego magistratu. W dniu 26 sierpnia br. na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej pojawiło się obwieszczenie Burmistrza Miasta Wągrowca Stanisława Wilczyńskiego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na budowie skateparku.

Młodzi ludzie się zbuntowali, ponieważ z informacji można wywnioskować, że inicjatorem budowy skateparku jest wiceburmistrz Grzegorz Kamiński. Urząd Miasta wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że jest to „standardowa, wynikająca z przepisów prawa, procedura wstępna poprzedzająca każdy proces inwestycyjny”.
Osoby zaangażowane w budowę wągrowieckiego skateparku wiedzą jednak swoje. Mają za złe włodarzom miasta, że rozpoczynając procedurę administracyjną, we wniosku o wydanie decyzji lokalizacyjnej nie uwzględnili Młodzieżowej Rady Miasta - czyli faktycznych pomysłodawców tej inwestycji. Czy młodzi aktywiści mają rację? Czy mają prawo czuć się oburzeni i oszukani? Moim zdaniem, jak najbardziej! Nic nie stało bowiem na przeszkodzie, aby we wniosku ująć jedno dodatkowe zdanie mówiące o tym, iż pomysłodawcą inwestycji jest grupa blisko dwóch tysięcy młodych wągrowczan. Pominięcie faktycznych inicjatorów budowy skateparku to najłagodniej mówiąc brzydkie zachowanie włodarzy. Jeden z internautów opisał całą sytuację w następujący sposób: „...akcja ze skateparkiem jest typowym pompowaniem wiceburmistrza przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. A młodzież dała mu jedynie kolejny argument do ręki, że oto się wykazał.”
Rozumiem rozgoryczenie i wściekłość wągrowczan, jednak sam pod tego rodzaju tezą bym się nie podpisał. Z jednego powodu – nie uważam bowiem, że Grzegorz Kamiński będzie w przyszłym roku kandydatem SW2000 na Burmistrza Wągrowca. W felietonie z 10 lipca pt. „Nie chcę, ale muszę” wyraziłem swoje zdanie na temat kandydata SW2000 na Burmistrza Miasta w wyborach w 2014 roku. Jeżeli Burmistrz Wilczyński zdecyduje się zawalczyć o jeszcze jedną kadencję, to prawdopodobnie zwycięstwo przyjdzie mu dosyć łatwo.
Jeżeli wystartuje wiceburmistrz Kamiński, skończy się to zapewne porażką SW2000.
Przypomnę, że w wyborach do Rady Miejskiej wiceburmistrz Grzegorz Kamiński, startując jako lider listy SW2000, osiągnął dopiero 4. rezultat. Był to bardzo słaby wynik, zważywszy na to, że startował z pozycji urzędującego od ośmiu lat wiceburmistrza. W SW2000 rządzi i dzieli burmistrz Wilczyński, który jako niezły strateg lokalnej polityki ma świadomość tego, że start wiceburmistrza Kamińskiego będzie oznaczał zwycięstwo kandydata opozycji. Nie sądzę, by wniosek w sprawie skateparku był grą polityczną pod przyszłoroczne wybory. Chciałbym wierzyć, że brak informacji o faktycznych pomysłodawcach inwestycji, to tylko nieświadoma pomyłka, która zostanie poprawiona w uzasadnieniu do projektu uchwały ws. budowy skateparku.

Komentarze   

 
-2 #2 Gwidon 2013-09-23 17:13
Jak tak dalej dzieciakom pozwoli się podskakiwać to burmistrzem zostanie bobas w pieluchach. W uzasadnieniu poda się: taki młody to niech sobie dorobi. Kupujmy więc smoczki.W Niemczech to niemożlwe.taki młody i niedoświadczony to siedzi cicho, a u nas się wymądrza.Dlateg o tam wszyscy chcą mieszkać .....i mają pracę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #1 piotrun 2013-09-21 06:56
Wygląda na to,że SLD ma już kandydata na burmistrza miasta. Sam wziął sprawy w swoje ręce i sonduje - eliminuje konkurentów. Wyskakuje z różnymi propozycjam i pilnuje,żeby podawano Go jako autora. Bardzo sprytne i przebiegłe. Ciekawy jestem jego następnych pomysłów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem