środa, 23 maja
20:32

Bilet w jedną stronę

PalczynskiPalczynski
Zbliżamy się do zakończenia Dni Wągrowca, które w tym roku przypadły na okres 14-28 lipca. Większość imprez imieninowych już za nami, jednak jakościowe apogeum nastąpi w najbliższych dniach. Przez cały weekend będą odbywać się regaty w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W sobotę w okolicach południa zawita do naszego powiatu zabytkowy parowóz retro, a wieczorem wystąpi zespół Perfect. Nie płacz Ewka, Autobiografia, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać – to tylko niektóre z najbardziej znanych piosenek tego legendarnego zespołu muzycznego.

Jednak aby móc uczestniczyć w koncercie Perfectu w wągrowieckim OSiR niezbędne będzie zakupienie biletu wstępu o wartości 15 zł w przedsprzedaży lub 20 zł w dniu koncertu. Wstęp wolny mają dzieci i młodzież do trzeciej klasy gimnazjum włącznie. I w tym miejscu zadaję sobie pytania: co z osobami starszymi, pobierającymi jedynie świadczenia emerytalne? Co z rencistami, którzy muszą przeżyć za kilkaset złotych miesięcznie?
Dla wielu osób jednorazowy wydatek w wysokości 20 zł na koncert zespołu Perfect nie jest problemem, jednak musimy pamiętać, że są również i tacy (niemałe grono), dla których zakup biletu za 20 zł to spore wyzwanie. Biletowanie imprez świętujących dni miasta można stosować w większych miastach, gdzie społeczeństwo jest bogatsze, a i stopa bezrobocia powiatu nie jest najwyższa w całym województwie.
Bez wątpienia samorząd miejski i tak będzie musiał pokryć koszty związane z koncertem, bowiem wpływy z biletów zapewne nie przekroczą magicznej sumy, którą należało przelać na konto bankowe zespołu. Jednak moim zdaniem, jeżeli decydujemy się jako miasto na ściągnięcie takiego czy innego zespołu na Dni Wągrowca, powinniśmy wszystkie koszty z tym związane przewidzieć już podczas tworzenia uchwały budżetowej.
Są to dni wszystkich wągrowczan – zarówno tych, którzy na kontach mają miliony, jak i tych, którzy żyją poniżej minimum socjalnego, a może i egzystencji. Dni Wągrowca powinny być dniami równości. Za złą i społecznie niesprawiedliwą uważam decyzję o wprowadzeniu płatnego wstępu na koncert Perfectu. Dziecko milionera uczęszczające do szkoły podstawowej wejdzie na płytę boiska OSiR bezpłatnie. Rencista lub emeryt będzie zmuszony zapłacić 20 zł. Tak nie powinno być.

Komentarze   

 
+2 #2 hanys 2013-08-06 20:56
Ajchlerowi to się nawet marzy poselska emeryturka
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #1 młot na sld 2013-08-05 22:30
A czemu panie Piotrze nie napisze pan że wasz pryncypał Ajchler zażądał 2100 zł podwyżki? W normalnym świecie za wszystko się płaci, ale też na to się zarabia, nawet na zmywaku. Na występ stać by by było pójść sprzątaczkę, emeryta czy ucznia. a że lewactwo w Polsce zabiera nam ponad 80% dochodów w podatkach i później udają że coś dają to już inna bajka. Bardzo dobrze że koncert był płatny, nie mam ochoty na dopłacanie zaspokajania czyichś gustów muzycznych, bo na moje też nikt nie chce dołożyć. A propos - słuchy chodzą,że jest pan bardzo spolegliwy i ugodowy i dla kariery jest pan w stanie sprzedać nawet swoją mamę. Prawda to? :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem