sobota, 26 maja
21:44

PalczynskiPalczynski
Nie chcę, ale muszę

 

Z wielkim zaciekawieniem obserwowałem w ostatnich tygodniach polityczną batalię w Elblągu. Konieczność przeprowadzenia w tym mieście wcześniejszych wyborów zaowocowała wizytami całej partyjnej śmietanki. Zawitali wszyscy, od premiera Tuska poczynając, przez Leszka Millera, na Jarosławie Kaczyńskim kończąc. Ten ostatni obiecał nawet przekopanie Mierzei Wiślanej oraz zero bezrobocia w Elblągu. Prezes moim zdaniem zachował się i tak bardzo asekuracyjnie. Mógł przecież obiecać budowę stacji kosmicznej na elbląskim rynku albo przeniesienie stolicy z Warszawy do Elbląga.


Zostawiając na boku ironię trzeba przyznać, że promocyjnie Elbląg wygrał. Stacje telewizyjne nadawały stamtąd o każdej porze dnia. Telewizje informacyjne dzień zaczynały w Elblągu i tam również kończyli. Nawet przez chwilę wyobraziłem sobie Wągrowiec jako centrum politycznych wydarzeń na mapie Polski. Zamiast wydawać setki tysięcy złotych na promocję miasta, można było się skusić i zorganizować referendum o odwołanie naszego burmistrza. Nasze miasto byłoby zapewne na ustach wielu komentatorów politycznych. Jednak tego rodzaju myśl mi od razu uciekła. Naszego włodarza nie jest w stanie zmieść ze samorządowej sceny politycznej żadna siła. To jak długo burmistrz Wilczyński będzie rządził naszym miastem, zależy wyłącznie od niego. Bez względu na to, jak silni kontrkandydaci by się pojawili, żaden z nich nie jest w stanie zwyciężyć w potyczce z politycznym zwierzęciem, jakim jest bez wątpienia nasz wągrowiecki włodarz.


Ból głowy zapewne burmistrzowi doskwiera, kiedy wybiegnie myślami w przyszłość. Wśród działaczy SW2000 nie widać potencjalnych następców. Jeżeli pewne nazwiska nawet się na samorządowej giełdzie pojawiają, to i tak talentem politycznym i organizacyjnym nie dorastają swojemu mentorowi do pięt. Jestem przekonany, że burmistrzowi w uszach brzęczą słowa Lecha Wałęsy: nie chcę, ale muszę. Nasz włodarz zdaje sobie zapewne sprawę z tego, że rezygnacja ze startu w wyborach bez uprzednio przygotowanego następcy do przejęcia burmistrzowskiej korony może oznaczać początek końca Samorządności Wągrowieckiej 2000.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem