środa, 23 maja
16:38

Tajemnica POliSZ(W)Y-nela

PalczynskiPalczynski
Tajemnica POliSZ(W)Y-nela

 

Zarówno starosta Michał Piechocki, jak i burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński, mogli w mijającym tygodniu otworzyć butelkę szampana. Obaj otrzymali absolutorium za 2012 rok. Tak jak w przypadku powiatu platformiana opozycja nie zostawiła suchej nitki na koalicji rządzącej, tak miejscy radni PO wykazali się sporą dozą wyrozumiałości dla burmistrza.


Jestem zaskoczony kalibrem zarzutów sformułowanych przez powiatowych radnych Platformy Obywatelskiej w stosunku do Zarządu Powiatu. Według radnych PO, największe zaniechania Zarząd prowadzi wobec powiatowego szpitala. Radny Jerzy Springer stwierdził nawet wprost: Zarząd Powiatu w sprawach dotyczących wągrowieckiej lecznicy działa niezgodnie z prawem. Starosta Piechocki całkowicie odrzucił tego typu zarzuty. Zaskoczył mnie przebieg absolutoryjnej sesji powiatu, ponieważ do tej pory radni Platformy byli raczej opozycją zachowawczą, względnie spokojną. Nie można odmówić klubowi PO merytorycznego podejścia do wielu spraw proponowanych przez przedstawicieli koalicji rządzącej powiatem.


Nie rozumiem jednak, dlaczego zarzut dotyczący niezgodnego z prawem działania w sprawie wągrowieckiego szpitala został formułowany właśnie na sesji absolutoryjnej. Przecież absolutorium dotyczy wyłącznie wykonania budżetu. Skoro radni PO mieli wątpliwości co do niezgodnego z prawem działania Zarządu, powinni sprawę zgłosić do prokuratury, a dyskusję zainicjować na jednej z stałych komisji rady powiatu. Formułując tak poważne oskarżenia i nie zgłaszając sprawy do prokuratury, poddają pod moją wątpliwość ich wartość.


Dzień po sesji rady powiatu, odbyło się posiedzenie rady miasta, gdzie głównym punktem było udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta. Tak jak w przypadku samorządu powiatowego zaskoczyły mnie ostre ataki opozycji, tak w przypadku miasta moje zdziwienie wzbudziła spokojna atmosfera sesji. W sprawie absolutorium radni miejscy nie zabrali głosu w dyskusji. Tego rodzaju zachowanie opozycyjnych rajców należy odbierać jako brak zastrzeżeń do wykonania budżetu miasta za 2012 rok. Czy tak jest naprawdę ? Dlaczego miejski lider PO nie wziął przykładu od swoich kolegów zasiadających w radzie powiatu i nie wykorzystał sesji absolutoryjnej do zaatakowania koalicji?


W polityce nie ma miejsca na przypadek, a mądrzy politycy nie strzelają na oślep. Dlatego też jestem przekonany, że zarówno zachowanie powiatowych, jak i miejskich radnych PO ma drugie dno. Nie bez powodu wykazali się tak skrajną postawą. Zdecydowany atak na starostę i bierna postawa wobec burmistrza to książkowy przykład zastosowania metody kija i marchewki. Dam Tobie dziś kijem po łapach, aby jutro marchewką Cię udobruchać. Czy tak było faktycznie? To już jest tajemnica POliSZ(W)Ynela.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem