środa, 23 maja
18:42

Spotkanie w Emaus

 

Jesteśmy w okresie wielkanocnym. W Liturgii wsłuchujemy się w wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Zatrzymajmy się przy jednym ze spotkań Chrystusa. Dwaj Jego uczniowie wracają z Jerozolimy. Rozprawiają ze sobą w drodze, co się w tych dniach stało. Wymieniają doświadczenia i dzielą się przeżytymi sytuacjami. Są trochę rozgoryczeni, nawet przygnębieni, bo spodziewali się, że Mesjasz, w którego wierzyli, którego nauk słuchali, będzie prawdziwym zwycięzcą, może nawet wyzwoli ich spod panowania rzymskiego? A tu zabito Go.
Nieznajomy. Idzie z nimi, pyta ich, wyjaśnia niezrozumiałe dla nich sprawy. Tłumaczy proroctwa odnoszące się do Mesjasza. Nie poznają Go. Wreszcie dochodzą do wsi Emaus. Przymuszają Wędrowca, aby pozostał, bo już ciemno. Gdy zasiadają do stołu, ów towarzysz bierze chleb, błogosławi, daje im. I tajemniczo znika. W tym momencie oświecił się ich umysł, serce zaczęło bić mocniej. Myślą: jak to, nie rozpoznaliśmy w naszego Mistrza, przecież to Jezus. Wracają natychmiast do Jerozolimy i opowiadają co ich spotkało w drodze, jak spotkali Zmartwychwstałego.
Ciekawe wydarzenie i dużo mówiące również dziś do nas. Przecież każdy z nas jest w drodze, czy tego chce, czy nie chce. Każdy przez to życie jakoś przechodzi. A ile wśród nas rozgoryczenia, frustracji, ile niespełnionych nadziei, niezrealizowanych planów. Zobacz, jesteś jak ci uczniowie, w drodze do Emaus. Może gdzieś chcesz uciec, przed czymś zdezerterować, o czymś szybko zapomnieć. Jezus nie zostawia Cię samego. Idzie z Tobą, obok. Tłumaczy, chce wyjaśniać. I Ty masz oczy niejako na uwięzi, nie rozpoznajesz Go często w swojej drodze. Sytuacje, zdarzenia, trudne fakty tak obciążają umysł, że nie zauważasz twojego towarzysza. Ale przed Tobą jest też tajemnicze i cudowne „łamanie chleba”, masz także szansę poznać Go, jak błogosławi, rozdziela chleb. Jesteś w stanie przyjść na Eucharystię? Dasz się zaprosić? Potrzebujesz światła na Twoje życie? Przyjdź. On jest tak blisko Ciebie. Na wyciągnięcie ręki. Tylko przyjdź, czeka na Ciebie w Eucharystii.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem