środa, 20 czerwca
22:27

Wyrzucić prawdę (c.d.)

Mieszkańcy Nazaretu wyrzucili Jezusa z miasta i wyprowadzili na stok góry, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.
Nie udało się im. Miał jeszcze wiele słów prawdy powiedzieć. Najtragiczniejsze jest to, że On przeszedłszy pośród nich oddalił się. Rozumiesz, co to znaczy? Jezus poszedł sobie od nich. Zostawił ich własnym myślom, namiętnościom, złudzeniom, grzechom. Zostawił ich z własną nieprawdą i nienawiścią, która ich zżerała. Nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy z tego, co się właściwie wydarzyło.
Nie chcieli słuchać prawdy. Wypędzili prawdę. Prawda odeszła. Wraz z prawdą odeszła miłość. Dwa lata później Jezusa ukrzyżowano. W dzień Jego śmierci Piłat pytał: „Co to jest prawda?”(J 19,38). Chwilę później, ulegając wrzaskom tłumu, skazał Jezusa na śmierć. Nie chciał prawdy słuchać. Tłum zaś wolał krzyk nienawiści od spokoju miłości. Prawdy i miłości uśmiercić się nie da, dlatego Jezus zmartwychwstał. Ale ani prawda, ani miłość nie narzucają się nikomu. Sam Bóg nie narzuca się człowiekowi.
Boję się, że ja i ty nieraz wypędzamy prawdę, a wraz z prawdą odejdzie, a może i już odeszła od nas miłość. Bo kłamstwa coraz więcej i to kłamstwo nami rządzi. Kłamstwo przenikające coraz więcej obszarów życia. Kłamstwo paraliżujące wszystko. Mało tego, prawdy używa się w obronie największego zakłamania. Prawda staje się bronią kłamców. Czy tak nie jest choćby w całym zamęcie zwanym lustracją?
Póki nie zaprosimy prawdy, miłość do nas nie wróci.
A to miłość jest cierpliwa i łaskawa.
To miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku i nie unosi się pychą.
To miłość nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.
To miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współ weseli się z prawdą.
Dlatego nie wypędzaj prawdy! Ani z twego prywatnego życia, ani z życia twojej rodziny. Nie wypędzaj, lecz zaproś Jezusa do siebie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem