sobota, 26 maja
16:01

Optymistycznie, czyli jak?

- Na święta ma być optymistycznie, zrozumiano? – zarządził naczelny i tym samym pozbawił mnie niemal wszystkich tematów na felieton, jakie wcześniej przygotowałem.
Optymistycznie? Znaczy jak? Mam poszukać jasnych stron życia? Ale jak, ale gdzie? Życzenia świątecznie złożyć? No, to zdrowia, szczęścia, pomyślności i w ogóle... Wystarczy?
- Owszem, wystarczy – stwierdził szef, zaraz dodając: - Wystarczy, żeby wyrzucić cię z pracy.
No tak... Skoro o świętach nie mam nic do napisania, może by tak o nowym roku? Noworoczne postanowienia i obietnice zmian są zawsze w modzie. Ja akurat jestem zwolennikiem tego, by stawiać przed sobą takie cele, które mamy największe szanse zrealizować. Moim ulubionym noworocznym postanowieniem jest dożyć przynajmniej do następnego sylwestra. Z dumą muszę przy tym podkreślić, że póki co udaje mi się konsekwentnie owo przyrzeczenie rok w rok wypełniać.
Wystarczająco optymistycznie?
- A wątek lokalny? Gdzie jest wątek lokalny? Tobie się wydaje, że możesz napisać tu byle co i dostaniesz za to brawa?! – badawczo spojrzał na mnie boss, podstawiając mi pod nos niewielkie pudło, do którego miałbym spakować rzeczy ze swojego biurka, jeśli w porę się nie ogarnę z tym felietonem.
No nie, lokalnie i optymistycznie?
Cóż, niewątpliwie najbardziej pozytywną informacją, jaką mogę tu przekazać, jest fakt, iż po dokładniejszym zbadaniu sprawy burmistrz Krzysztof Poszwa jednak nie postanowił w ramach oszczędności rozwiązać stanowiska Gwiazdora. No bo niby dlaczego jego obowiązków nie mogli przejąć rodzice i inne organizacje pożytku publicznego? Nie dosyć, że byłoby taniej, to na dodatek miasto pozbyłoby się kolejnego czerwonego, niemal kończąc tym samym szlachetny proces dekomunizacji Wągrowca. Z drugiej strony, jakby nie patrzeć, decyzja ta jest więc zła, bo jednak postanowiono nie rozprawić się z czerwoną sitwą i to w imię prezentów dla wszystkich, czyli łapówki!
Proszę państwa, ja nie umiem optymistycznie, nawet w święta.
- No i mamy pozytyw! - ucieszył się naczelny. - Nie umiesz pisać, do widzenia, a ludzie nie będą musieli się z tobą męczyć!
Eeee... Wesołych świąt?

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem