wtorek, 22 maja
23:29

Gwiezdna noc

Jak nie czułem atmosfery świąt, tak nadal pod tym względem spotyka mnie niesamowity zawód. Już pal licho ozdoby w mieście, w tym temacie powyżywałem się w zeszłym tygodniu. Połowa grudnia za nami, a na dworze ciepło, śniegu brak, wszędzie panuje obrzydliwa plucha. Na dodatek jak co roku na forach internetowych i w przestrzeni publicznej rozkwita wciąż ten sam oklepany temat:
Czy niewierzący mogą obchodzić święta? Nie chodzi o śpiewanie kolęd czy uczestniczenie w obrządkach religijnych, lecz pytanie, czy tacy delikwenci w ogóle mają prawo do przebywania w jednym pokoju z choinką? A może by tak na czas świąteczny wygonić ich z domów? W Boga nie wierzą, a podarunki od bliskich przyjmują i jeszcze na dodatek wcinają wigilijne potrawy? Nie dla ateisty kiełbasa!
Osobiście uważam, że niewierzący w ogóle powinni się cieszyć, iż nie każe im się iść w te dni do pracy. No bo przecież to nie dzięki postanowieniu władz państwowych wszyscy mamy wolne. O nie, to wyłączna decyzja i kompetencja Kościoła. Prymat prawa boskiego nad ziemskim jest nie do podważenia i ci, którzy dobrowolnie wykluczyli się z bożej wspólnoty, powinni ponieść teraz konsekwencje.
Niestety, ci smutni, biedni ludzie dostali w tym roku wyjątkowy prezent, i to wprost ze zgniłego Hollywood. W Boga nie uwierzyli, to może chociaż wypełnią pustkę życiową wiarą w moc? Tak, tak, oto bowiem wreszcie nadeszła długo wyczekiwana siódma część Gwiezdnych Wojen.
Teraz zaczynam się zastanawiać, czy jednak potencjalni wyznawcy mocy nie mają lepiej. Jakby nie patrzeć, wcześniejsze części opowiadały o wybrańcu, zrodzonym z łona dziewicy, który przybył, by przywrócić równowagę. Brzmi znajomo? Jakby tego było mało, jeśli za życia po mistrzowsku opanowało się władanie mocą, możliwym stawało się nawet przezwyciężenie śmierci! Czyli lęk przed osunięciem się w nicość również odpada.
A gdzie w tym wszystkim przewaga aspirujących adeptów mocy nad ich katolickimi przyjaciółmi? Wszystko przez fakt, iż na premiery kolejnych części sagi GW trzeba czekać nie jeden, a kilkadziesiąt lat, co czyni to wydarzenie bardziej elitarnym i wyczekiwanym.
Szach-mat, katolicy?

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem