sobota, 26 maja
16:01

Smyk radnym?

Bardziej od jesieni i zimy nie cierpię chyba tylko wiosny i lata. Ponieważ jednak to pierwsza z wymienionych pór właśnie nas nawiedziła, więc swoją nienawiść muszę wylać właśnie na nią. Deszcze wytrzymam, błoto wytrzymam, nawet wiatr mi nie straszny, bo przynajmniej rozwiewa mi co chwila włosy, czyniąc mój wygląd bardziej majestatycznym. Ale mróz? Niby działa dobrze na cerę, niby orzeźwia, tylko jakoś tego w ogóle nie czuję. Jeśli już, to utwierdzam się w przekonaniu, że kołdra i łóżko są miłościami mojego życia i tylko represyjne prawo stoi nam na przeszkodzie zawarcia związku małżeńskiego.
Ostatnio zrobiło się tak zimno, że siłą rzeczy zacząłem się rozglądać za jakimś przyjemnym, ciepłym miejscem, gdzie mógłbym odpocząć i zregenerować siły. Nagle okazało się, że Wojewoda Wielkopolski właśnie ogłosił termin wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Wągrowcu. No sami niech Państwo przyznają, czy to nie idealne miejsce do ogrzania mentalnie starych kości? Niby to dopiero w lutym, ale trzeba myśleć perspektywicznie, przecież za rok cieplej nie będzie.
O plusach mojej potencjalnej kandydatury pisałem na łamach Głosu wielokrotnie, teraz tylko w wielkim skrócie przedstawię moje główne, pozytywne cechy: otóż jestem za głupi na kręcenie poważnych afer korupcyjnych i na tyle leniwy, że co prawda nic nie załatwię dla mieszkańców, ale i też nie zepsuję.
Kandydat idealny? Tak, tak, nie bójmy się używać mocnych słów.
Niezwykle nakręcony perspektywą wejścia do polityki zaraz skierowałem do przełożonych następujące pytanie:
- Ej, mogę startować na radnego?
- Nie - padła błyskawicznie odpowiedź.
Przez chwilę poczułem się wzruszony. Nie chcą mnie stracić, jestem dla nich tak cennym nabytkiem, iż zrobią wszystko, by nie dopuścić do mojego odejścia! Czar prysł, gdy ktoś dodał pospiesznie:
- Trzymamy cię tu tylko dlatego, żebyś nie mógł brać udziału w żadnych wyborach. Ten kraj i to miasto mają już i tak wystarczająco wiele problemów na głowie.
Widzicie? Musicie teraz, moi drodzy, podziękować redakcji Głosu, że tak bardzo poświęca się dla dobra społeczności lokalnej.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem