sobota, 26 maja
16:01

Nauka nie poszła w las

Pamiętacie Państwo takiego polityka jak Aleksander Kwaśniewski? Większość pewnie tak, w końcu dziesięć lat przerwy w czynnej polityce to nie tak długo, prawda? To nie to, co wspominanie czasów Jaruzelskiego, Gierka czy Gomułki. A mimo to pokoleniu dopiero wchodzącemu w dorosłe życie Kwaśniewski kojarzy się z czymś zupełnie innym niż rządzeniem krajem. Z czego więc w internetowym światku młodych słynie były prezydent?
Z ostrego picia wódy.
Tak, tak, ten sam człowiek, który nie tak dawno uchodził za papieża polskiej polityki, stał się synonimem pijaństwa i weekendowych szaleństw. Nie żeby wcześniej nie były znane jego wysokoprocentowe wyskoki, ale obecnie piszesz Kwaśniewski, myślisz wyłącznie: piąteczek, wódeczka, szał ciał! Przykład? Agnieszka Radwańska wygrywa ważny tenisowy turniej, więc w sieci pojawia się natychmiast zdjęcie Kwaśniewskiego grającego w tenisa z podpisem: Radwańska wygrała po trzech setach? Mnie i po litrze się zdarzało.
Z jednej strony zostać bohaterem memów – przeważnie występujących pod postacią zdjęcia głównego bohatera z zabawnym hasłem odnoszącym się do jakiejś jednej jego cechy, z którą kojarzą go inni - to jak jednocześnie wygrać i przegrać swój wizerunek. Niby rozpoznawalność to coś, na czym powinno politykowi zależeć, tylko że internauci przeważnie zamiast docenić – obśmiewają osobę z memów.
Zastanawiałem się, czy któryś z lokalnych polityków mógłby zasłużyć na takie uhonorowanie i stać się memem? Co ważne, treść mema musi być czytelna dla zwykłego człowieka, poufne informacje, do których mają dostęp np. dziennikarze, się nie liczą.
Myślałem nad tym zagadnieniem bardzo intensywnie. Nic nie przyszło mi do głowy. Nawet pół pomysłu. Czy to źle, że pracownik gazety nie ma nic ciekawego do powiedzenia o samorządowcach? To co dopiero jest w stanie wydukać o nich osoba całkowicie z zewnątrz?
Ja tam się cieszę, bowiem już kilka numerów temu pisałem o tym, iż najlepiej robić tak, żeby wypłata na koniec miesiąca się zgadzała, ale jak najmniej osób zdawało sobie sprawę z twojego istnienia. Duma mnie teraz rozpiera, że moje nauki znajdują tylu chętnych do naśladowania

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem