sobota, 26 maja
16:00

Do kogo uśmiecha się los?

W życiu to jednak warto mieć szczęście. Pamiętam, jak kiedyś znalazłem na ulicy dziesięć zł. Wtedy zrozumiałem też, że ja tego szczęścia nie mam, nic a nic. W końcu ile razy człowiek może trafić na banknot poniewierający się bezpańsko po chodniku? Raz na kilkadziesiąt lat? I gdy doczekałem się takiej okazji, jaka kwota przypadła mi w udziale? Marna dycha! Żeby to chociaż było pięćdziesiąt zł! Ba, zadowoliłbym się nawet marną dwudziestką, ale dycha?
Od tego dnia wiedziałem już, że na fart nie mam co liczyć.
Są jednak na tym świecie osoby, do których fortuna lubi się uśmiechać. Weźmy przykład pierwszy z brzegu: loteria paragonowa, czyli projekt, który jest dość mocno reklamowany przez Ministerstwo Finansów. Akcja ma na celu zachęcanie ludzi do kupowania towarów na paragon - wtedy więcej pieniążków trafia do państwowej kieszeni – i wysyłanie ich na adres MF. Raz w miesiącu spośród nadesłanych paragonów losowany jest samochód. I co się ostatnio wydarzyło? Rzecz wprost niewiarygodna: jedno z takich aut powędrowało do przyjaciółki byłej wiceminister, która wcześniej pracowała właśnie przy tworzeniu całej zabawy.
Taki przypadek, takie szczęście! Oczywiście zaraz pojawiły się głosy, że to oszustwo, ustawka tak bezczelna, iż biorących w niej udział powinno się od razu publicznie wychłostać, bo jak można tak jawnie kpić z obywateli? Malkontenci przytaczali więc jakieś tam liczby, powoływali się na niezwykle niskie prawdopodobieństwo takiego zajścia, mącili i jątrzyli. Oj, jak smutne muszą być życia tych sceptyków, tak bardzo smutne!
A przecież i u nas dzieci szczęścia nie brakuje. Ptaszki ćwierkają bowiem o jednej z wągrowieckich firm tak bardzo zbratanej z fortuną, iż już teraz wiadomo, że wygra ona rozpisany niedawno przetarg na otwarcie restauracji na dworcu kolejowym i autobusowym. I to zanim jeszcze w ogóle doszło do zamknięcia listy chętnych! No i jak tu rywalizować z oblubieńcami losu?
Mi tylko pozostaje dalej zazdrościć i uparcie wbijać wzrok w ziemię. Kiedyś znajdę te dwie dychy, zobaczycie!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem