sobota, 26 maja
16:00

Chwała spiskowcom

Spiski, wszędzie spiski. To one rządzą tym światem, oplatając naszą rzeczywistość gęstą siecią. Jakiej dziedziny życia nie wziąć by pod lupę, tam na pewno czają się skryci w mroku spiskowcy. Ba, w ubiegłym tygodniu udało mi się ujawnić działania jednej z takich grupek. Przy okazji okazało się, że spiskujący nie zawsze kierują się nikczemnymi intencjami.
Wszystko zaczęło się od tego, iż w środę znalazłem się na posiedzeniu Komisji Rozwoju Miasta Rady Miejskiej. Radni dyskutowali głównie o dworcu kolejowym i autobusowym. Wniosek, jaki można było wyciągnąć z tego spotkania, był jednoznaczny: ilość niedoróbek i dziwnych rozwiązań, jakie znalazły się w projekcie całego kompleksu, jest zatrważająca. A przecież – jak często powtarzali czy to radni, czy wiceburmistrz Bogdan Smykowski – ktoś przecież musiał rewitalizację dworca zaprojektować i zaakceptować.
Nawet po powrocie do domu sprawa ta wciąż nie dawała mi spokoju. Żeby to tylko ten nieszczęsny dworzec był taki! Przecież, gdyby posłuchać ludzi znających się na rzeczy, okazałoby się, że wiele tego typu inwestycji w naszym kraju to zwykłe wydmuszki. Z zewnątrz może i wyglądają pięknie i utrwalają przekonanie, że Polska się rozwija i w ogóle osiągnęliśmy wielki sukces, którego wszyscy nam zazdroszczą, ale gdy przyjrzeć im się uważnie... jest jak z naszym dworcem: bubel na bublu. Jak to wytłumaczyć? Niekompetencją polityków? Fatalnym prawem? Korupcją? Zwykłym brakiem wyobraźni? O nie, przyczyna takiego stanu rzeczy jest jak dla mnie dość oczywista: spisek. I to taki, za pomocą którego spiskowcy starają się po cichu przemycać do społeczeństwa polskiego pozytywne wartości. Proszę tylko się nad tym zastanowić: śliczny budynek z zewnątrz, skrywający wiele defektów. A teraz proszę sobie przypomnieć, ile to razy każdy z nas słyszał o pięknych, ale zepsutych ludziach? Albo o tym, że piękno tkwi we wnętrzu? Oczywiście wielu nie daje wiary tym zapewnieniom, uważając, że w ten sposób brzydcy próbują podnieść własną atrakcyjność. I właśnie to spiskowcy zamierzają zmienić: chcą nas w przewrotny sposób przekonać do tego, że wygląd tak naprawdę się nie liczy, ale właśnie charakter.
Teraz wszystko nabrało nowego sensu, prawda? Cichym bohaterom budownictwa polskiego składam wyrazy uznania. Wyżej cenię chyba tylko członków spisku, którego celem jest uczenie pracowników ekstremalnego oszczędzania, a to wszystko dzięki wypłacaniu im tak niskich zarobków, jak tylko się da.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem