sobota, 26 maja
15:59

Bójmy się wikingów, nie muzułmanów

W zalewie mniej istotnych wiadomości – jakieś tam wybory uzupełniające do rady miejskiej i inne tego typu bzdury – udało mi się na szczęście wyłowić tę jedną jedyną naprawdę liczącą się informację:
Vader zagra w Wągrowcu na Rock Nocy!
Jako że od dawna już jestem mentalnie staruszkiem, po usłyszeniu tej nowiny zaraz zebrało mi się na wspominki: jak to kilkanaście lat temu po raz pierwszy wybrałem się do Poznania na koncert obrazoburczej kapeli. Pamiętam, że jechałem na to wydarzenie wraz z dwoma kolegami, wszyscy byliśmy w wieku bodajże 16. lat. Z wyglądu ani ubioru nie przypominaliśmy fanów ciężkiego grania, bo ani włosów żaden z nas nie miał odpowiednio długich, ani nawet ciemnej skóry na sobie. Tymczasem gdy tylko stawiliśmy się pod poznańskim klubem Eskulap... Ujmę to tak: kto wyrobił sobie opinię o metalach na podstawie wągrowieckich Rock Nocy, ten nie wie, jak takie „prawdziwki” wyglądają. A na Vadera przychodzili właśnie metale najprawdziwsi z prawdziwych, wyglądem przypominający bardziej wikingów-gwałcicieli, niż zwykłych miłośników muzyki. Przed wejściem do Eskulapa roiło się właśnie od takich zabijaków. Na ich widok wpierw zacząłem martwić się o życie, później zdrowie, na samym zaś końcu o cnotę, bo wiadomo, jacy wikingowie bywają chutliwi. Wystarczyło jedno spojrzenie, by stwierdzić, że nie pasujemy do tej grupy. Dlatego przez cały wieczór ze strachem oczekiwałem na chwilę, gdy któryś z metali podejdzie do mnie i stwierdzi: Jak to miło, drogie dziecko, że postanowiłeś tu przyjść i poświęcić swoje ciało, byśmy mogli złożyć je w ofierze Panu Ciemności.
Tym z was, którzy boją się najazdu muzułmanów, radzę raczej pilniej obserwować właśnie tę ukrytą opcję skandynawską, która, gdy wybije właściwa godzina, chwyci za swoje godne prawdziwych wikingów wielkie topory i rozpocznie rzeź dobrych chrześcijan. Jak bardzo niebezpieczna to grupa niech świadczy fakt, iż Bartek, kolega, który towarzyszył mi wtedy na koncercie Vadera, to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych wikingów kroczących po wągrowieckich ulicach. Cicha ekspansja ich kultury i przekabacanie dobrych ludzi na swoją stronę trwa więc już od lat, a ja, mając własne doświadczenia z tymi ludźmi, mogę tylko nawoływać do wspólnego pójścia na czerwcową Rock Noc i gromkiego skandowania: Nie nordycka, ale Polska katolicka!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem