sobota, 26 maja
16:01

Kasper, ty draniu

Ciężkie czasy nastały dla fanów piłki nożnej z naszego miasta. Wiele osób podniosło krzyk, że oto burmistrz postanowił zaorać Nielbę i uczynić z Wągrowca piłkarską pustynię. Jakby tego było mało, lokalni kibice dostali kolejny cios w serce: Kasper Hamalainen przeszedł z Lecha Poznań do Legii Warszawa. Lament wśród kibiców Kolejorza podniósł się niesłychany, a sam Fin musiał ze zdziwieniem odkryć, iż nieświadomie zawód piłkarza zamienił na inny, mniej prestiżowy, za to uznawany za najstarszy na świecie. Wśród licznych argumentów mających dowodzić, że pan Kasper to łajza jakich mało, najbardziej spodobał mi się ten o dzieciach. Przecież są w Wielkopolsce smyki, które biegały z koszulką Fina po ulicy, traktowały go jak idola, a teraz spotkał ich taki zawód. Łzy oczywiście nie byłyby tak obfite, gdyby Hamalainen wybrał inny klub. Niestety, on musiał zdecydować się na Legię, na Warszawę, klub i miasto będące zakałą zdrowej polskiej tkanki.
Skąd małoletni smark ma wiedzieć, że Legia to ku... pani lekkich obyczajów, a warszawiak to przecież cwaniak? Wyssał tę wiedzę z mlekiem matki? Efekt dziedzictwa genetycznego? Nie, to rodzic przekazał swojej pociesze niezbędną do życia wiedzę: z warszawiakami (a legionistami to już zwłaszcza) trzeba krótko, bezwzględnie i bez szacunku.
Mnie mama i tata niestety nie nauczyli nienawidzieć Legii, ani też Żydów, Niemców, Rosjan, gejów, czy w ogóle jakiejkolwiek innej grupy osób. Teraz nie znam swojego wroga, niechęć z jaką budzę się każdego dnia nie jest skonkretyzowana, a przez to nie może znaleźć odpowiedniego ujścia. Zapłakałbym, że Hamalainen sprzedawczyk, ale jakbym się nie starał, nie mogę. W głowie bowiem mi się nie mieści, jak z tak błahego powodu można człowieka zwyzywać od najgorszych.
No panie Michale, przecież Hamalainen powiedział, że on chce wrócić do Finlandii, a tu taka zdrada! Wiem, rozumiem, doskonale zdaję sobie sprawę, iż niegodziwiec zasłużył na gułag. A mimo to nie potrafię szczerze go znienawidzić. I smutno mi z tego powodu. Jak się tak bowiem nienawidzi, to i w życiu łatwiej, a i swoje niepowodzenia można zagłuszyć. Zwłaszcza dzieci nie powinny sobie zaśmiecać głowy bzdurami, w wyścigu szczurów przecież pozytywne emocje tylko szkodzą w robieniu kariery, a wiadomo, jak ważnym jest przygotowanie młodego pokolenia do wycinania konkurentów za wszelką cenę.
Dlatego wszyscy razem wyłączamy teraz myślenie i krzyczymy: czy to Turek, czy to Kraków - Legia wstydem dla Polaków!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem