sobota, 26 maja
16:01

Za PiSu trawa była zieleńsza

Mając na uwadze fakt, iż od wyborów samorządowych minął ponad rok, a od parlamentarnych niecałe trzy miesiące, to nikogo nie powinno dziwić, że w sprawach lokalnych nie dzieje się ostatnio za wiele – kto miał stracić stołek już go bowiem stracił – za to na szczeblach centralnych dzieje się, że hej!
Z czystkami to jest taki problem, że to przedstawicielom mediów ogólnokrajowych i liberalnym intelektualistom wydaje się, że cały naród drży na myśl o wyrzuceniu z pracy paru dziennikarzy z telewizji publicznej. Tymczasem w skali wągrowieckiej wielu znacznie gorzej będzie wspominać dojście do władzy nie Prawa i Sprawiedliwości, a burmistrza z Platformy Obywatelskiej, który intensywnie pracował miotłą w zeszłym roku.
Jak tu więc właściwie ocenić, kto jest tym dobrym, a kto jednak złym?
Ja jestem zwykłym chłopem o przeciętnym ilorazie inteligencji, dlatego rozumuję w sposób prosty do bólu. Gdy dziesięć lat temu partia braci Kaczyńskich po raz pierwszy obejmowała stery władzy, życie układało mi się bez zarzutu. Zdałem maturę, przyszłość rysowała się w kolorowych barwach, a studia jawiły się jako wielka przygoda. Ledwo jednak Platforma wygrała wybory, a już wszystko się posypało: musiałem iść do pracy, zmienić studia, katastrofa pojawiała się za katastrofą. Czy teraz znowu jest lepiej? Cóż, pewne niezwykle pomyślne dla mnie wydarzenie miało miejsce już po październikowej elekcji, co tylko potwierdzałoby tezę o zbawiennym wpływie prezesa Kaczyńskiego na mój los. A że PO poczyniło wcześniej takie spustoszenia i niektórych straconych szans nikt mi już nie zwróci? Może władza ufunduje mi stypendium i pozwoli pójść na kolejny kierunek? Obiecuję, że tym razem wybiorę fach związany z przedmiotami ścisłymi, bo tak głupi, żeby po raz drugi babrać się ze studiami humanistycznymi, to nie jestem.
Ktoś może powiedzieć: wcześniej pan po prostu chodził do szkoły, nie musiał zarabiać, nie znał smaku dorosłości, ot i cała tajemnica, a złe wybory to tylko i wyłącznie pana wina! Cóż, byłaby to ocena wysoce niesprawiedliwa i mam nadzieję że rządzący zrobią porządek z tak myślącymi ludźmi.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem