sobota, 26 maja
16:00

Wpuścić, nie wpuścić?

Jak jesteś młody, siłą rzeczy buntujesz się przeciwko wielu zachowaniom. Jedną z rzeczy, która dawniej budziła moją wielką niechęć, była coroczna wizyta duszpasterska, zwana też kolędą. No jak to tak, mało księża mają forsy, że jeszcze robią dodatkowy pobór? Na szczęście wyrosłem z dziecinnych grymasów i jako dojrzały człowiek zrozumiałem jedno: kimże ja jestem, by zabraniać innym legalnych działań, na które na dodatek jest popyt? Przecież czasy, kiedy niewpuszczenie księdza równało się społecznemu ostracyzmowi, minęły. Nie chcesz wpuścić? Nie wpuszczaj. Nie chcesz dać koperty z pieniędzmi? Nie dawaj. Robisz to wszystko, bo odczuwasz presję społeczną? Naprawdę? A co za to grozi? Wyrzucenie z pracy? Rozwód? Rozstrzelanie?
Ba, nawet nieco żałuję, że sam nigdy nie byłem ministrantem. Zdobyłbym przynajmniej wprawę w pukaniu od drzwi do drzwi. Ostatnio podobno przed wejściem do mojego mieszkania stanął któryś z kandydatów na radnego, chcący zachęcić do głosowania na niego w lutowych wyborach uzupełniających. Dziwiłem się później, że mu się tak chce biegać po ludziach, sam nigdy bym się na coś takiego nie zdobył. Zresztą, przy szukaniu pracy zawsze z niechęcią patrzę na te oferty, które dotyczą zawodów wymagających ruszenia szacownych czterech liter i wyjścia do ludzi z własnej inicjatywy (To co pan robisz w gazecie? -mógłby ktoś zapytać? Proszę Państwa, ja tu tylko okazjonalnie piszę, nic więcej, naprawdę). A tak miałbym za sobą ministrancki szlak i nawet akwizycja nie byłaby mi straszna!
Jak powszechnie wiadomo, jeśli praca akwizytora nie jest ci straszna, przerazić nie jest cię w stanie już nic.
Żeby jednak nie było: z tego co wiem, moja rodzina przez te wszystkie lata nie narzekała na te wizyty. Co za tym idzie, duszpasterze z parafii pw. św. Wojciecha musieli najwyraźniej należeć do tych porządnych. Z nowym proboszczem miałem nawet okazję odbywać przez trzy lata lekcje religii, dlatego wiem, że to złoto, nie człowiek. Ponarzekać więc mogę na ideę, bez żadnych skandalicznych przykładów.
Moje lewackie serduszko krwawi z tego powodu obficie.

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem