poniedz., 25 czerwca
19:15

Gwóźdź do trumny...

Już pierwsi oficjalni kandydaci na prezydentów dużych miast Zjednoczonej Prawicy pokazali się w rządowych mediach i od razu mieli dużo do powiedzenia. - Swoją szansę widzę w tym, że poznaniacy pragną zmiany, pragną przywrócenia pozycji, którą to miasto zawsze miało – reprezentanta Polski gospodarnej, rozwijającej się, innowacyjnej, kreatywnej, dogadującej się, a nie konfliktowej i zamykającej się – zapowiedział kandydat ZP na Prezydenta Miasta Poznania.
Wnet ZP będzie odkrywała karty w Polsce powiatowej i poznamy prawicowego kandydata m.in. na burmistrza Wągrowca. Czy w podobnym tonie o zmianach w Jakubowym grodzie będzie wypowiadał się ten kandydat?
Aktualny włodarz Wągrowca niewątpliwie stanie w szranki wyborcze, mimo że ma co nieco na sumieniu. Nie tak dawno burmistrzowi wypomniałem: „Burmistrzu, nie idź tą drogą, nie konfliktuj i nie dziel lokalnej społeczności, wsłuchuj się uważnie w to, co ludzie mówią i wyciągaj wnioski pożyteczne dla siebie i mieszkańców!” Jaką drogę wybierze, to jego sprawa, lecz nigdy nie może zapomnieć, że pełni służbę społeczną za pieniądze podatników.
Wiele już burmistrz z radnymi dokonali w tej kadencji, co pochwalają mieszkańcy, chociaż jednocześnie krytykują pomysły miejskiego włodarza. Nie tylko rozwój w wymiarze infrastrukturalnym jest istotny, ale też codzienny byt, praca na miejscu, mieszkania, jakość usług edukacyjnych etc. zaświadczają o postępie w rozwoju miasta.
Nie mogą się jednak burmistrzowi przydarzać wpadki, jak na przykład ostatnio z cateringiem w przedszkolach. Już w ubiegłej kadencji rodzice nie byli zadowoleni z wyżywienia przedszkolaków. Teraz doszło do niewybaczalnej „powtórki z rozrywki”. Tanie posiłki to nie jest „szansa na sukces”... w tegorocznych wyborach samorządowych. Oby ten catering nie okazał się gwoździem do trumny burmistrza!
***

Miastu przybył nowy dom pogrzebowy, nieopodal cmentarza komunalnego. Tłumy na otwarcie nie przybyły, a szkoda, bo czekały na nich... wyborne alkohole, lecz oprócz właścicieli, dwóch proboszczów i dziennikarza nie było komu ich kosztować, wszak wszyscy zmotoryzowani...
Ten prywatny projekt niewątpliwie potrzebny jest mieszkańcom. Jeszcze bardziej konieczna jest budowa kaplicy przy cmentarzu nowofarnym, by żałobnicy nie dreptali w kondukcie z cmentarza na cmentarz. Tam też może ziścić się prywatny projekt parafii Jakubowej, odkładany na lepsze czasy. Może efektowniejsze byłoby wspólne zainwestowanie przez parafię i miasto w to dzieło? Mniemam, że proboszcz na to czeka... Z chwilą rezygnacji przez burmistrza z budowy „małej obwodnicy” zapewne w niebyt poszła budowa kaplicy? Obym się mylił.
***

Deweloperzy buszują w Wągrowcu i to nawet na starym mieście. W każdą plombę - po wyburzonym budynku - wciskają się z nowymi obiektami, w głównej mierze o mieszkalnym charakterze. Częstokroć nie pasującymi do istniejącej zabudowy, jako że ta część miasta objęta jest nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków. Osobiście mam tutaj wiele zapytań, jak chociażby, czy budowa nowych obiektów jest zgodna z planem zagospodarowania starej części miasta, czy dotychczasowa architektura tej części miasta - w większości parterowa z dachami spadzistymi lub piętrowa - jest spójna z bryłami nowych budynków, wreszcie czy nie powinien być zachowany jednolity styl architektoniczny dla tej części miasta? A co myśli o tym burmistrz? Może publicznie odpowie na te pytania, zresztą nie tylko mnie frapujące?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem