czwartek, 21 czerwca
06:41

Świąteczny prezent

MianowskiMianowski

Burmistrz Wągrowca zgotował mieszkańcom wyświechtany prezent świąteczny, niestety, ale za pieniądze podatników, czyli z rodzinnych portfeli wągrowczan.

Nowy tytuł prasowy, czyli biuletyn Wagrowczanie.pl - tudzież portal o tym samym tytule - jest wyświechtany, bo temat nowopowstających mediów lokalnych w minionym ćwierćwieczu był już wielokrotnie przerabiany. Wszystkie tytuły kolejno padły jak kawki... W ich miejsce powstawały następne, jakby na przekór samym sobie, ponieważ ich dni - z chwilą pierwszego wydania - były już policzone. Zamiast spodziewanych dochodów przynosiły straty, a ponieważ wydawał je prywatny podmiot, jego cierpliwość i kasa szybko się kończyły. Przez 27 lat - jak Głos Wągrowiecki ukazuje się na tutejszym rynku - różni fajansiarze próbowali nań wtargnąć i zawładnąć reklamami. Nikomu się nie udało!

Co innego nowy biuletyn (czytaj: samorządowa gazeta miejska), za który zapłacimy my wszyscy. Jego wydawcy pieniądze tak szybko nie skończą się. Miejska kasa nie ma dna na fanaberie burmistrza. Znam wiele samorządów, które wydają swoje gazetki od wielu lat. Strach je wziąć do ręki, bo na każdej stronie wyskakuje uśmiechnięta twarz burmistrza lub wójta i ciepłe słowa, pod którymi kryje się fałsz i obłuda.

Burmistrz zaplanował sobie jej wydawanie w roku 2018, czyli roku wyborczym. Widzi w niej wsparcie podczas kampanii wyborczej i szansę na zwycięstwo w wyborach samorządowych. Widać, że boi się PiS-u i nie wierzy w swoją wygraną, dlatego sięgnął po samorządowe media. Tylko on będzie pisał prawdę i tylko prawdę. Ewidentna jest to kalka publicznych mediów narodowych. A gdy przegra wybory, to czy zwróci pieniądze do kasy miasta? Nie, na pewno nie odda, chociaż zwycięska ekipa PiS-owska może go rozliczyć. A jeszcze wcześniej dokonają tego wyborcy podczas głosowania.

Nie ulega wątpliwości, że burmistrz strzelił sobie aż w oba kolana, nie dlatego, że będzie wydawcą dwóch nowych tytułów, ale z powodów marketingowo - promocyjnych, za którymi stoją określone konsekwencje. Ot, wybory przegra z kretesem..
***
Ileż pokory mieli w sobie Józef i Maryja? Szukając miejsca dla siebie nie narzekali, uboga stajenka bez blichtru i wygód wystarczyła , by narodził się Syn.

Mędrcy świata monarchowie nie chełpili się swoją mądrością, ale z pokorą oddali ukłon Dziecinie, bo uwierzyli, że ten, który się narodził będzie Zbawcą.

Lokalnym mędrcom daję pod rozwagę i stawiam przed nimi wybór: pokora czy pycha, mądrość czy głupota, jako że pycha kroczy przed upadkiem, a głupota przybiera maskę błazna.

„Ono w żłobie nie ma tronu, ni berła nie dzierży...” No właśnie, skromność i przyzwoitość - o których tak pięknie pisał Władysław Bartoszewski – wyszły z mody. Widać to jak na dłoni u tych, którzy chwalą się swoimi pomysłami i dokonaniami, ale zapominają, że czynią to natrętnie i nieelegancko, a przecież przyzwolili na wystawienie siebie pod ocenę opinii publicznej, często za duże pieniądze. Dobrze rozumiana przyzwoitość wręcz nakazuje czekać na cenzurkę innych, którzy nas obserwują. Warto byśmy sobie to uświadomili.

Świętując Boże Narodzenie, stając przy żłobku, zastanówmy się, ile w nas jest dumy i pokory, skromności i głupoty. Ot, zróbmy taki mały rachunek sumienia, a wnioski zostawmy sobie na nowy rok 2018.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem