środa, 25 kwietnia
04:43

Wszystko ruszyło

Wiosna, którą w ostatnich miesiącach mieliśmy tylko w oczach wyobraźni, ruszyła w naszą stronę rozpędzona i nie do zatrzymania. A że, jak wiadomo, wiosna to kobieta, więc jest słoneczna, kolorowa, trochę kapryśna, ale niezbędna w naszym życiu, bo dająca chęci do działania i należy się nam. Jednak z samej wiosny nie da się wyżyć, bo lodówki i apteczki ona nie wypełni. To ZUS jak co roku dołożył się do finansów stypendystów swoich dając, szalone, jak na ZUS przystało, podwyżki zwane rewaloryzacją. Kwoty oszałamiające i trudno podjąć decyzję na co wydać te 7,80 złotych polskich czy inne 10 lub 20 złotych, bo takie to bogactwo nam się należy po wielu latach pracy.
Nagrody dodatkowej nie będzie, bo trzeba by być ministrem w rządzie „pazurów” prezesa nietuzinkowego, ale przynajmniej w konwoju wstydu nie pojedziemy. Z wiosną ruszyły także obiecane hucznie podwyżki dla nauczycieli, kwoty niebotyczne to oczywiście nie są, a po zabraniu dodatków mieszkaniowych i innych wyjdą na to samo. Widać tyle im się należy, ale niech nauczyciele się nie irytują, wszak w pakiecie mają głupi i przyklejony uśmiech swojej pani minister, której z edukacji najbliższe jest chyba dukanie i ignorowanie nauczycieli.
Z wiosną ruszyły też sondaże, te polityczne i choć jak wiadomo, jedna jaskółka wiosny nie czyni, to jest nadzieja, że jednak niektórym otworzyły się szeroko oczy, gdy posłuchał świszczącego, świdrującego w uszach piskliwego krzyku pani od broszek, która w amoku wrzeszczała: ”mnie i im się należało”. Wolałabym poczuć ciarki na plecach i watę w kolanach w innej sytuacji niż z sejmowej mównicy. No, ale myślę, że wszystko jest do czasu, a wstyd i pokora ruszy także tych nietykalnych i bezbłędnych w swoim mniemaniu. Polityka to hipokrytka z rozchwianą osobowością i nie ma co jej zbytnio przeżywać, tym bardziej, że już nie ma na kogo głosować.
Najważniejsze, że wiosna ruszyła i nikt nie jest w stanie jej odwołać ani zlikwidować. Nawet „piski” nie mają takiej mocy. Bo, jak to kiedyś śpiewał pewien zespół, „wiosna ma do siebie to, że ćwierkaniem panny wabi nie słowik, lecz tęgi chłop. Wiosną radują się ludzie, szczeka słowik, śpiewa pies, a panny nadstawiają buzie do słońca, bo grzeje fest.....” I niech tak zostanie.

Komentarze   

 
+3 #1 Jan 2018-04-11 14:01
"...gdy posłuchał świszczącego, świdrującego w uszach piskliwego krzyku pani od broszek, która w amoku wrzeszczała: ”mnie i im się należało”. ..." - wolała Pani "wystęy" Pitery czy Kopacz? A może "pan do mnie mrugnął" Pichowicz? Czy Pani naprawdę nie widzi w kórym miejscu kretyni siedzą? A co Pani powie na prosty fakt, że w roku 2017 PIS przeznaczył 1,5 mln nagrod dla 21 ministrów (za znakomite wyniki gospodarcze, uratowanie miliardów złotych przed złodziejstwem i super zmiany służące zdecydowanej większości Polaków) a tusk w latach 2008 - 2012 (lata kryzysu 2008-2009) wydał... 470 mln złotych na nagrody w resortach i swojej kancelarii?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem