środa, 25 kwietnia
10:35

Takie samo życie

Święta minęły jak zawsze w okamgnieniu; więcej przygotowań niż świętowania, ale tacy już jesteśmy i to nic złego. Sama zresztą uwielbiam kołowrotek świąteczny i to gotowanie z próbowaniem, i stresem, żeby tylko dobre było i wszystkim smakowało, bo to największa satysfakcja z pichcenia dla najbliższych. No więc święta przeżyte i żołądkowo, i duchowo, resztki, które są najlepsze, dojedzone, prezenty te trafione, i te chybione, rozpakowane, a choinka, jak nieplastikowa, zaczyna opadać. Historia to już, jak i sylwester, który był nie do uniknięcia i trzeba go było przeżyć lub spędzić, jak kto woli, a u niektórych nawet sam zszedł. Taki jego urok i nadzieje z nim związane, jak co roku ogromne, że aż naiwne. Jednak bardzo potrzebne dla własnego samopoczucia.
I znowu w ten ostatni dzień roku mówimy sobie, co też od tego 1 stycznia się nie wydarzy. Przyrzeczenia noworoczne to już prawie obowiązek i powinność, a dotyczą prawie wszystkiego: jedzenia, picia, odchudzania, kochania, palenia, przeklinania, itd., itd. Czym bliżej było do północy starego roku, tym więcej sobie obiecywaliśmy w towarzystwie na domówce, na zabawie czy wielkim balu, albo w samotności, bo tak też się zdarza. No i wreszcie wybiła pierwsza minuta nowego, wyczekiwanego roku. Korki szampana rywalizowały z petardami, które rozświetliły na chwilę niebo, wino musujące spłynęło do żołądka i zmęczeni, pełni nowych wyzwań położyliśmy główki na poduszki, by odpocząć. I cóż? Budzimy się z bólem główki tego nowego roku, otwieramy oczęta, a tu co? Takie samo życie, jak wczoraj, czyli w zeszłym już roku. Nic się nie zmieniło prócz ósemki, która zastąpiła siódemkę, prócz jednego krzyżyka więcej w życiu ludzkim i zmiany kalendarza na ścianie. Życie takie samo. A gdy już aspirynką wyleczymy przyrzeczenia, o których już prawie nie chcemy pamiętać, bo po co samemu się krzywdzić, to wiosny niecierpliwie będziemy wyglądać, bo ten styczeń taki długi i nudny. Życie - jak co roku - takie samo.
Jako że rok nowy, to bez życzeń nie wolno go zaczynać. I tak wszystkim Czytelnikom, tym, którzy krytykują i chwalą, bo każdy tak samo ważny- dużo zdrowia, bo ono najcenniejsze, miłości, bo bez niej to lipa i szacunku, bo każdemu on się należy. Dobrego roku 2018.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem