wtorek, 19 czerwca
17:50

Ulżyć sobie

W życiu, jak to w życiu, różnie bywa. Raz jest pięknie, że da radę Tatry przenieść nad Bałtyk na własnych plecach, a innym razem dusza skomle i dusi się w środku człowieka, kuląc się pod sercem, jak zając pod miedzą. Gdy tak boli fizycznie, to w sumie żaden problem: łyknie się jakąś przeciwbólową pigułkę i ból z głowy. Gorzej z dolegliwością emocjonalną, bo jej tak naprawdę trudno ulżyć i nawet psychotropy nie pomagają tak bardzo, jak zwykłe przekleństwo i wykrzyczenie z siebie złych emocji. A przekleństwa, niestety, są teraz na topie. Przeklinają młodzi i starzy, dzieci i dziadkowie, chorzy i zdrowi, dyrektorzy i urzędnicy, uczniowie i nauczyciele nawet. Czyli wszyscy, czasami mi się wydaje, że mój pies też szczeka wulgarnie. Kto z nas nigdy nie przeklął, niech rzuci kamieniem, chyba nie będzie ani jednego schylającego się po kamyszek.
Ja też zaklnę siarczyście, jak mnie coś wścieknie do imentu. Żeby tak ordynarnie nie brzmiało, zamieni się literkę r na ź w znanym i bardzo popularnym wyrazie, albo, jak mój wnusio przed terapią u logopedy, gdy zamiast k mówił t. Prawda, że lepiej brzmi takie przekleństwo?
Jedni klną, żeby sobie ulżyć. Mówią, że to pomaga, gdy zaklną sobie siarczyście bez zamieniania liter. Być może coś w tym jest i gdy pomaga, to niech sobie przeklną. Inni, szczególnie młodzież, klną jak szewce, bo to taka moda i szpan. Ubolewam nad tym, bo chociaż przekleństwa były, są i będą, to nie pamiętam, żeby kiedyś było to takie powszechnie wśród nastolatków. Nie mogę się nadziwić, że mądra i nie byle jaka młodzież woli brzydkie od ładnego i używa wulgaryzmów jako przecinka w zdaniu. Mało tego, mówią te wyrazy bez zamieniania liter, są z tego dumni i nie wyobrażają sobie innego wyrażania siebie i swoich emocji. To pewnie znak czasu, wpływ Internetu, a może chęć bycia jak inni i w taki sposób przypodobania się im. Rozpanoszyły się te przekleństwa tak bardzo, że już nie wiadomo, czy to kultura, brak wychowania czy styl życia, nie daj Boże. Szkoda tylko, że Ci, co tego nie lubią i więdną im uszy od słuchania tych bluźnierstw, muszą tego słuchać. Niestety nie mają wyboru, bo są one wszędzie. Do diaska i psia krew!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem