poniedz., 21 maja
16:39

Dobrostan ludzki

Dobrostan ludzki, czyli to, co mamy najważniejsze w naszym życiu - krótkim albo długim, szalonym albo spokojnym, czy dobrym lub złym. To zależy od tego, jakie się komu trafi, jak je przeżyje i czy pozostawi jakiś ślad po sobie. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od nas samych, bo to my, ja, ty czy on, decydujemy, jak wykorzystać dane nam lata do przeżycia. Ale jest coś nie do przecenienia, coś bez czego życie ma zupełnie inny wymiar i znaczenie. Jest to nic innego, jak zdrowie nasze najcenniejsze i kochane, jak diabli. Zdrowie, czyli po prostu dobry stan człowieka, zdrowe ręce i nogi, kręgosłup bez skrzywienia, stopy bez płaskostopia, serce bez migotania, uszy dobrze słyszące, oczy wszystko widzące i wiele innych przypadków ludzkich stanów chorobowych.
Niebagatelną i pierwszorzędną rolę w naszym jestestwie odgrywa też zdrowie psychiczne, aby mieć zdolność do rozpoznawania emocji, bez których bylibyśmy tylko robotami niezdolnymi do empatii, wrażliwości i współżycia międzyludzkiego. Dobrostan człowieczy pozwala żyć intensywnie i soczyście, realizować marzenia i spełniać się dogłębnie i doszczętnie. I tak tkwiąc szczęśliwie w dobrym zdrowiu fizycznym, psychicznym i duchowym, zapominamy często o nim, nie pamiętamy, że powinniśmy o nie dbać i pielęgnować, jak o najpiękniejszą i największą miłość, tym bardziej, że skarb to większy od miłości. Bo wystarczy chwila, moment, sekundka, jakiś błąd czy jeszcze zdrowego oka mgnienie, a wszystko się zmieni albo skończy. Albo dostaniemy jeszcze drugą szansę i spojrzymy na to, co było inaczej i wolniej, zauważymy to, czego nie widzieliśmy, a było ważne, zrobimy to co zawsze chcieliśmy zrobić, ale po prostu się baliśmy albo będziemy patrzeć zza obłoków niebieskich na innych bez możliwości bycia z nimi.
Pewnie nic odkrywczego nie napisałam, prochu nie wymyślę, Ameryki nie odkryję i nie jestem w stanie pomóc panu Wodeckiemu, którego bardzo lubię, a to co, stało się jemu, skłoniło mnie do tych przemyśleń. Wierzę, że pójdę jeszcze na jego koncert, a on zacznie od Bacha i zaśpiewa jak zwykle pięknie „Opowiadaj mi tak” i po kolei, aż spotkamy się w Chałupach. I miejmy to zdrowie na uwadze, bo bez niego to przecież kiszka, byle nie ślepa, lepiej wątrobiana.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem