poniedz., 25 czerwca
19:14

Sałatka

Każdy dzień przynosi nowe wrażenia i wiara ma o czym gadać. Ostatnio głośna jest sprawa osób niepełnosprawnych, które postanowiły przerwać milczenie i głośno, na cały kraj wyraziły swoje niezadowolenie ze swojej sytuacji materialnej. Te pieniądze „im się po prostu należą”, ale nikt tego głośno nie powiedział w Sejmie, a powinna pani wicepremier, była premier Beata Szydło. Pani premier zresztą nie widziała się z protestującymi, bo akurat celebrowała otwarcie sezonu flisackiego. Wiadomo, płynąć z prądem łatwiej niż pod prąd. Na dodatek okolice gór są kompatybilne z pomysłem rządu na reaktywowanie Janosika, który to łupił ponoć bogatych i dawał biednym. Nikt tak do końca nie wie, jak było naprawdę, ale legenda doczekała się przecież ekranizacji. Tym razem Janosik złupi bogatych, żeby dać niepełnosprawnym. Tak jak państwo PRL-u łupiło prywaciarzy na rzecz ludu pracującego miast i wsi. Skończyło się tym, że prywaciarze pozostali, a przedstawiciele ludu odgrzewają stare kotlety przy pomocy bankierów.
***
Całe sztaby głowiły się nad tym jak pokonać Owsiaka i jego orkiestrę. Co próbowano zohydzić samą postać i ideę, to wiara wrzucała coraz więcej do puszek. Aż przyszedł moment, w którym główny strateg postanowił, że najwyżsi urzędnicy w państwie mają oddać pewnej organizacji kościelnej grube miliony. Jak się zabierze wszystkim, którzy dostali jakiekolwiek nagrody, to okaże się, że WOŚP to jest mały pikuś. Pieniądze wypłacone urzędnikom pochodziły z naszych podatków i zamieniły się w lawinę datków, które w dodatku można sobie w wysokiej kwocie odliczyć od podatku. Jak to było w tej opowieści o misie lisa Witalisa?
Ktoś ostatnio powiedział, że rekolekcje powinny odbywać się na rondach. Bo tam można najłatwiej nawracać.
***
Donald Tusk był ostatnio na ustach tych z lewa i prawa (i sprawiedliwości). A to za sprawą kolejnego przesłuchania, tym razem z oskarżenia prywatnego w stosunku do byłego ministra, który też odpowiadał za organizację lotu do Smoleńska. I ten wątek nazywany jest politycznym. Drugi, bardziej plotkarski, to taki, że polska ważna postać z Polski dopiero na swoje 61 urodziny założył konto na jednym z portali społecznościowych. No pewnie, jak by przypadkiem nie wyszło w wyborach prezydenckich, to zawsze narzędzie do np. bloga modowego otwarte.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem