środa, 25 kwietnia
06:10

Jaja na twardo

Nasza redakcyjna koleżanka Iwona Białkowska napisała o chłostaniu rózgami. Boże rany niby są dla dzieci, ale że podnoszenie ręki na małolaty jest zakazane, nieefektywne i dowodzi jedynie słabości dorosłych, to będzie o dorosłych. Jakiż to alfabet zafundowali nam politycy przed świętami?
A - jak aborcja. Biskupi nalegają na jak najszybsze uchwalenie ustawy o całkowitym zakazie aborcji. Kaja Godek nie rozumie ostatnich posunięć partii rządzącej w tej sprawie. My nie rozumiemy, dlaczego parlamentarna większość nie spieszy się z uchwalaniem ustawy o obowiązku nastania wiosny (bez dyskusji) 21 marca? Wciąż pada śnieg.
G - jak gest. Parlamentarna większość chce ustawy o publikacji nieogłoszonych wyroków Trybunału Konstytucyjnego przed nastaniem mgr Julii Przyłębskiej na stanowisko prezesa Trybunału. Usłyszeliśmy, że to ma być „gest dobrej woli”, czyli niech Polacy poznają łaskawość władzy. I pewno trzeba byłoby się z tego cieszyć, gdyby nie fakt, iż obowiązek niezwłocznego opublikowania wyroków TK rozstrzyga już Konstytucja RP, która jest aktem nadrzędnym dla ustaw. Jaja na miękko to trzy minuty, na twardo - do wyczerpania zapasów...
H - jak hipokryzja. Rząd PiS-u wycofuje się rakiem z uchwalonych i podpisanych przez prezydenta ustaw sądowniczych. Podobno stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego (w jednej osobie) są momentami rozbieżne.
M - jak miłosierdzie. Pani wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek zapowiedziała, że ze względu na zbliżające się święta wielkanocne nie będzie głosowany wniosek o zgodę na aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej, którego oskarżono o tzw. „wziatki” (z ros. -łapówki). Ponieważ ostatnie dni przynoszą interesujące wieści o uczynkach posłów innych partii i ruchów, to jest nadzieja, że po świętach platformers trafi do celi w pakiecie.
W - jak wizy. Jak się chce odwrócić uwagę od wewnętrznych problemów, to się wrzuca kolejny raz zapowiedź, że zniesienie wiz do USA jest tuż, tuż. I rodacy już pakują walizki, by za moment usłyszeć, że zniesiono wizy dla mieszkańców jakiejś wyspy, a my musimy jeszcze poczekać. Tymczasem zamknięto wszystkie polskie centra wizowe w Rosji. Ponoć z powodów proceduralnych. Nie od dziś wiadomo, że Rosjanie, jak chcą się wybrać za granicę, to nie szukają wiz, tylko wsiadają na czołgi.
W (jeszcze raz) - jak wina. Oczywiście Tuska.

Komentarze   

 
0 #1 Jan 2018-04-01 20:53
"...Parlamentar na większość chce ustawy o publikacji nieogłoszonych wyroków Trybunału Konstytucyjnego przed nastaniem mgr Julii Przyłębskiej na stanowisko prezesa Trybunału. Usłyszeliśmy, że to ma być „gest dobrej woli”, czyli niech Polacy poznają łaskawość władzy..." - faktycznie - jest to gest niepotrzebny - z takimi gniotami jakie wyszły spod reki ułoma Rezplińskiego (czy raczej spod pióra jakiegos jego pomagiera) to do kibla nawet wstyd pójść a co dopiero publikować. Te wyroki to sa jaja na twardo robione przez "półbogów w togach" z normalnie myślących Polaków.
- Tusk, tusk - to ten błazen który przyjechal ostatnio do Polski nasrac na polski rząd i poobciskiwac się z red, Morozwoskim z TVN-u? Mało mu do du..u nie wszedł w pewnej chwili a kilku minut na wywiad dla Polaków z dziennikarzem TVP nie znalazł? Jak zawsze - błazen klasycznie odpowiada tylko na pytania "zaprzyjażniony ch dzinnikarzyn.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem