środa, 25 kwietnia
06:02

Kto lekceważy Internet, ten polegnie

Politycy mają to do siebie, że lubią prać wyborcom mózgi. Wymyślają nowe fakty w historii, wymazują niektóre postaci. Mają do tego narzędzia w postaci książek szkolnych, oddanych „sprawie” nauczycieli i lokalnych odkrywców. Swoją robotę robią też politycy z najwyższej półki, składając hołd wątpliwym bohaterom i plotąc trzy po trzy w kraju i za granicą. Przed wprowadzeniem reformy oświaty nawet próbowano wymazać znaczenie Powstania Wielkopolskiego w podstawie nauczania historii, ale się nie udało, bo jeden z nauczycieli z naszego powiatu narobił słusznego medialnego szumu i w Warszawie musieli spuścić łeb ze wstydu. Teraz próbuje się pokazać dzieciom i młodzieży, że kto inny - niż to było faktycznie - wprowadzał Polskę do NATO, Unii Europejskiej, kto inny był faktycznym przywódcą Solidarności. Panowie - istnieje Internet i nie macie jeszcze pełni władzy nad klikaniem. A nawet jeśli zamarzyłoby się wam wzięcie kontroli nad każdym krokiem rodaków, to wystarczy sięgnąć do historii oporu Polaków przeciwko narzucaniu woli. W podziemiu konstruowano plany wyzwolenia, obalenia komunizmu, to znajdzie się i czas, i możliwości, żeby skonfrontować waszą demagogię z faktami. Niektórym wydaje się, że dzieci i młodzież używają Internetu do pogadania sobie o d... Marynie. Błąd w myśleniu i działaniu. Internet krzyczy prawdą, a Wielkopolska toczyła najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy, kiedy inni widzieli tylko możliwość walki na śmierć i życie. Region miał, ma i będzie miał wybitne postaci i nie przykryją ich nazwiska stojące na czele walki z demokracją, wymiarem sprawiedliwości, uległe wobec woli polityków. Wielkopolska to coś więcej niż tylko inny sposób patrzenia na gospodarkę, na rolnictwo, na relacje z sąsiadami, itp. Nasz powiat był kolebką wielkich Polaków i tak i pozostanie. Pani w szkole pyta się: - Jasiu, co wiesz o powstaniu? - Ja nic, ale widzę, że tata szykuje - odpowiedział uczeń. Macie niby z górki, bo opozycja jest nijaka, ale macie już pod górkę, bo wyprzedziła was pycha. W jej otmętach rozmyje się to, co w waszym programie było dobre. W historii zawsze jest tak, że trzeba potem komuś spojrzeć w oczy. Najtrudniej swojemu odbiciu w lustrze.

Komentarze   

 
+1 #2 Jan 2018-03-27 18:06
"...Politycy mają to do siebie, że lubią prać wyborcom mózgi..." - dziennikarze tez - patrz Lis, Michnik, Olejnik, Pochanke i setki podobnych. Pana tez tutaj, niestety,do tego grona trzeba zaliczyć.
"...Swoją robotę robią też politycy z najwyższej półki, składając hołd wątpliwym bohaterom i plotąc trzy po trzy w kraju i za granicą. ..." - zgadza się - składanie hołdu Bolkowi, Jaruzelskiemu, Kiszczakowi jest na pewno watpliwe, kłamstwa i szczucie polityków oPOzycji za granicą na demokratycznie wybrany rzad Polski nie miesci się w żadnych ramach pospolitego "skurwesynstwa" .To jest zeszmacenie sie oPOzycji dogłębne.
"..nawet próbowano wymazać znaczenie Powstania Wielkopolskiego w podstawie nauczania historii,.." - tutaj jestem zaskoczony. Mozna jakieś żródło informacji?
"... Panowie - istnieje Internet i nie macie jeszcze pełni władzy nad klikaniem.." - dokładnie - dzieki Internetowi odkryto prawdę o działanosci parti złodzieji z PO w nazwie. Pomimo 100% oslony medialnej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Stanisław 2018-03-26 08:51
Zgadzam się z Panem, iż ci, którzy tak jak Pan, walczą z demokracją (bo nie szanują demokratycznego wyboru Polaków)nie odegrają chlubnej roli w naszej historii.Tak jak nie odegrał jej kierowany przez Pana Związek Młodzieży Wiejskiej, będący przybudówką komunistycznej partii, której słuszną linię Pan wówczas popierał. Zgadzam się również z tym, że opozycja, którą Pan reprezentuje jest nijaka. A na koniec chciałbym zauważyć iż jednym z przejawów patriotyzmu jest dbałość o ojczysty język. Niech - zgodnie z własną radą - kliknie Pan i sprawdzi w internecie, bo w literaturze to zapewne zbyt ciężkie dla Pana, jak poprawnie brzmi wyraz "odmęty", bo pewnie nie "otmęty" jak szanowny wzór redaktora pisze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem