sobota, 23 czerwca
04:44

Widać i nie niebo

Jacek Kaczmarski w piosence pt: „Antylitania na czasy przejściowe” zamieścił słowa: „z tych świątyń nie widać nieba...” Wspomniałem je po pobycie w czasie świąt w niewielkiej kaplicy nieopodal Poznania. Tyle tylko, że niewielka kaplica, jej skromny wystrój, treść słów kapłana i nastrój uchylały nieba. Sam kapłan przyciągał wzrok swoją trendy fryzurą, nie uciekał wzrokiem przed wiernymi, wypowiedział słowa, które czynią jego głoszenie Ewangelii prawdziwym. Nie jest to cecha powszechna wśród duchownych, niekiedy zapędzonych przez samych siebie w kozi róg. Głoszą partyjniackie, antyeuropejskie tezy, czerpiąc przy okazji ile się da z unijnej kiesy.
Ale żeby nie psuć noworocznego nastroju mam dla mieszkańców naszego powiatu kilka przykładów („z góry”), dzięki którym, jak nie lepiej, to będzie śmieszniej. Minister od służb mundurowych odważył się powiedzieć, że w Polsce skończył się komunizm w sądach po podpisaniu ustaw łamiących konstytucje przez prezydenta Andrzeja Dudę, który potem śmignął na narty. Długo nie trzeba było czekać na ripostę aktorki Joanny Szczepkowskiej, która to właśnie jako pierwsza ogłosiła upadek komunizmu po częściowo wolnych wyborach w 1989 roku. Pani Joanna zmieszała z błotem obecnego ministra i zapowiedziała, że wypowiedziane będą ponownie te słowa, kiedy obecna formacja zakończy etap sprawowania władzy. Na prawicowych portalach wylewa się fala obrzydliwego hejtu pod adresem aktorki, ale na jej profilu na FB brzmią oklaski. Tak, mili lokalni politycy: głowa do góry, bo piasek lekko zmrożony. Z lokalnego podwórka warto odnotować, że burmistrz Wągrowca zagiął parol na nasz tygodnik, co może owocować mniej lub bardziej rzeczową dyskusją. No cóż, wybory za pasem, starosta za ścianą, a rządzić się chce. Zbyt na oliwę do ognia zapewniony. Teraz tylko patrzeć, jak zacznie się punktowanie potencjalnych konkurentów. Nowy rok obfituje w liczne zmiany przepisów prawa, co oznacza, że jak nie będzie lepiej, to przynajmniej będzie inaczej. Kilka dni na portalach internetowych wykrzyknikiem zakończono m.in. zdanie: masło już nie będzie drożeć! Będzie jednak droższa deszczówka i sto innych rzeczy. Należy szybko spodziewać się zapowiedzi: ale lokomotywy stanieją! To już mój rocznik przerabiał. Do siego (jego) roku!

Komentarze   

 
+2 #2 lit 2018-01-09 19:55
"Jan" powinien otrzymać tytuł Rycerza Dobrej Zmiany
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 Jan 2018-01-08 14:11
"...Nie jest to cecha powszechna wśród duchownych, niekiedy zapędzonych przez samych siebie w kozi róg. Głoszą partyjniackie, antyeuropejskie tezy, czerpiąc przy okazji ile się da z unijnej kiesy...." - jakie to są te partyjniackie, antyeuropejskie tezy? Chodzi o nie kradnij, nie zabijaj, nie cudzołóż czy jak? A moze o nieprzyjmowanie uchodzców chociaż tutaj kosciół do końca sie nie sprecyzował...C zytanie takich artykułów przypomina oglądnie na YT wywiadów z KOD-ziarzami na protestach- dlaczego Pani tu przyszła? Bo protestuje przeciwko PIs? A co robi PIS? Psuje demokracje? A jak psuje demokracje? Ee, aa ..ee - sądy psuje? A jak sądy psuje? Ee... aa.. - a pan skąd jest? Dlaczego pan pyta ...?! Cieszy mnie, ze pozostalo zajmowanie sie redaktorom powaznym jakimis utarczkami słownymi pomiedzy jakąś aktoreczką i ministrem a nie aferami na setki milionów jak za poprzedniej władzy. Znaczy sie jest świetnie skoro nic poważniejszego nie można znależć!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem