wtorek, 19 czerwca
17:50

Antypoślizgowo

ZbikowskiZbikowski

Piękną wiosnę mamy tej zimy. Słoneczko przygrzewa, temperatury znośne. Tylko dzieci żal, bo stoją z sankami na sznurku, wpatrując się w niebo.
Sytuacja jednak ma ulec zmianie, bo na meteorologicznych mapach widać arktyczny szpon sunący w naszą stronę. Pożyjemy, zobaczymy, ale ponoć ma być chłodno. Niespecjalnie mnie to cieszy, bo człowiek już nieco przywykł do tych lekkich zim. Nie wspominam już o rzeszy pracowników zewnętrznych oraz najbardziej poszkodowanych w przypadku ostrych mrozów – bezdomnych.
Co obrotniejsi, przy pomocy znajomych barykadują pustostany, w których mieszkają i wyposażają je w tzw. kozy. Niezorganizowani, chorzy i niedołężni znowu mogą paść pod lodową kosą. Pomoc jak zwykle jest niewystarczająca, noclegownie mogą przyjąć pod swój dach jedynie niewielką część potrzebujących. Natomiast na dekomunizację ulic grosz się znajdzie, bo musi.
Portale informacyjne i rodacy żyją wyczynami naszych sportowców w Pjongczangu. A tam, jak to na olimpiadzie, z jednej strony sukcesy, porażki i zdrowa rywalizacja, z drugiej doping, skandale i orgie w hotelach uczestników igrzysk, czego w wywiadach nie ukrywają sami sportowcy. Podobno najlepiej potrafią bawić się Australijczycy.
Pamiętam, że jak byłem mały, to posiadałem coś, co jako dzieci nazywaliśmy „nartkami” (fachowej nazwy nie pomnę). Było to długości podeszwy buta i służyło do tego samego, co normalne długie deski. Dziś nigdzie już tego nie widuję, widocznie odeszło razem z łyżwami o dwóch ostrzach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem