sobota, 26 maja
15:52

Akcja peregrynacja

Już od jakiegoś czasu muzułmanie alarmują, że z Europą będzie kiepsko. I to są ci muzułmanie, którzy się bezproblemowo asymilują w krajach ich goszczących, natomiast niespecjalnie przepadają za współwyznawcami ze skręconym moralnie kręgosłupem.
Rok temu algierski pisarz ostrzegał przed zalewem Starego Kontynentu przez fanatycznych islamistów. Rok temu katolicki biskup w Aleppo negował drenaż Syrii z ludzi, a monitował o pomoc na miejscu, w kraju. Wygląda na to, że religia Mahometa przechodzi teraz swoiste chrześcijańskie średniowiecze, kiedy to w imię krzyża zdarzało się mordować tych i owych. Co znamienne, jeśli się pomyśli, że radykalni muzułmanie najwięcej zabili właśnie muzułmanów. Boli to, że ludzie nie potrafią odcedzić pewnych rzeczy. Wrzucając wszystkich do jednego worka, zachowujemy się jak kretyni. W Polsce bijemy Ukraińców, w Anglii biją nas. Ten sam mechanizm. Ja też mieszkając w Wielkiej Brytanii zostałem nazwany głupią polską pizdą („You polish silly cunt”) przez jakichś tamtejszych dresiarzy, kiedy oglądałem wystawę antykwariatu, ale jakoś nie przekładam tego na ogół. Tym bardziej, że kawałek dalej mieszkał bardzo w porządku Anglik, który z dumą przedstawiał mnie sąsiadom: „This is my friend from Poland”. Czy też stareńki dziadek ze wsi Bramber, który pamiętał jeszcze samoloty z biało-czerwoną szachownicą. Czy też angielscy bezdomni, których spotykałem o 5 rano na przystanku autobusowym w Eastbourne, jadąc do pracy – jedyne, co chcieli, to papierosa, porozmawiać i oznajmić, że wszyscy się na Wyspach pomieścimy.
Czy ktoś może zdjąć okulary politycznej poprawności i powiedzieć wprost, że wina tych wszystkich zamachów i wojen jest za sprawą religii? A w Europie coś pęka, czego dowodem wjazd furgonetką w tłum modlących się w londyńskim meczecie. Oko za oko. Potem zostaną nam tylko okulary.

Komentarze   

 
0 #1 Krystyna 2017-09-18 19:32
Nie można być obojętnym na fale imigrantów .Tolerancja może tak .Ale skoro Niemcom nie udało się opanować tego żywiołu ,to mam złe przeczucia !.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem