sobota, 26 maja
15:52

Mózg z dokręcanym tłumikiem

Ojczyzna nam się zbroi, militaryzuje i upolicyjnia. A ja wcale nie miałem ochoty żyć w ciekawych czasach...
Ze zbrojeniem idzie w zasadzie na razie kiepsko. Zapowiadane drony nie doleciały, a eksperci twierdzą, że fascynacja Antoniego Macierewicza powiększeniem stanu osobowego armii (do 150.000, albo i nawet do 200.000) będzie oznaczać brak funduszy na ciężki sprzęt, czyli cały pomysł spali na panewce. Ale jak powszechnie wiadomo, minister MON do najjaśniej myślących nie należy.
Organizowanie Wojsk Ochrony Terytorialnej idzie pełną parą (istnieje przekonanie, że może ona pójść w gwizdek, ale nie bądźmy pesymistami). Żołnierze WOT po weekendowych szkoleniach i otrzymaniu certyfikatu mają być zdolni – jak uważa szef MON – do stawienia stawienia czoła rosyjskim oddziałom specjalnym. Wygląda więc na to, że Rosjanie mogą spokojnie jeden z tych dwóch plutonów specnazu przeznaczonych do przejścia przez okopy naszych terytorialsów (jak o sobie mówią) przekierować w inne miejsce. Teraz jeszcze ochotnicy oprócz pieniędzy, które dostają, żądają dodatku za służbę... w weekendy. Zdarzają się też podobno sytuacje, że przy zakupie biletu kolejowego członkowie WOT chcą zniżki, jak dla czynnego żołnierza.
Rząd ma ponoć pomysł na superpolicję – połączyć Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Agencją Wywiadu. Ów twór byłby zarazem swoistą policją, antyterrorystami, wywiadem, kontrwywiadem i jeszcze paroma formacjami naraz, zarządzanymi przez jednego (!) ministra. O uprawnieniach nawet nie wspominam, bo w skrócie: mogliby wszystko. Jeśli dołożymy do tego zamysł ograniczenia kontroli nad nową agencją (ABN) polityków, prezydenta i premiera, a planowanie takowej ustawy zostanie potwierdzone, to myślę, że starzy komuniści otrą łzę wzruszenia.

Komentarze   

 
-2 #1 Jan 2017-09-14 11:08
Panie Filipie! No teraz to sie Pan popisał niesamowicie swoja ignorancja. Moze na Decapited czy Behamot sie Pan zna ale na temat wojskowsci to przy tym "...nie najjasniej myslącym ministrz MON .." jest pan totalnym nielotem. Prawda jest taka, ze zadna jednsotak specjalna nie bedzier operowała w miejscach gdzie działają jednostki Obrony Terytorialnej, ligi narodowej, partyzantki itd. Jest to koszmar dla specjalsów!! Nie ma dla nich gorszej sytuacji niz poruszanie sie w terenie ktory jest lepiej znany przez uzbrojonych i (nawet lekko) przeszkolonych tubylców. Wykryty zolnierz wojsk specjalnych jest tylko uciekajacym piechocińcem i niczym wiecej i gdy dopadnie go 3-5 chłopaków z bronią iśódkami łączności nie ma szans na przezyce. Prosze sie przestac wzorowac na Rambo - to nie ta bajka.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem