sobota, 26 maja
15:53

Policmajstry

„Prawda normalna kontra policyjna, szkoda, że policyjna bywa nieco inna” - Vavamuffin, stołeczny zespół grający reggae/ragga.
W polskiej policji coraz weselej, tylko obywatelom jakoś nie do śmiechu. Chyba że histerycznego. W Rzeszowie ślubujący policjanci, oprócz nowiutkich odznak, dostali również modlitewniki z policyjnym logiem na okładce. Efekty dobrej zmiany zaczynają być zauważalne już chyba w każdej służbie mundurowej.
W Chorzowie na meczu Ekstraklasy doszło do incydentu, po którym wśród dziennikarzy zawrzało. Otóż część policjantów, która starła się ze stadionowymi chuliganami, była przebrana w kamizelki... fotoreporterów. Stowarzyszenie Fotoreporterów na swojej stronie internetowej uznało tę sytuację za skandaliczną i narażającą prawdziwych fotografów redakcyjnych na niebezpieczeństwo.
W Lęborku policjanci zatrzymali na bulwarze (gdzie jest zakaz poruszania się rowerami) starszego pana na bicyklu. Tylko dlaczego schorowany człowiek (który im problem ze zdrowiem zresztą tłumaczył) został skuty? Ludzie dookoła reagowali bardzo żywiołowo na poczynania mundurowych i chyba tylko dlatego funkcjonariusze nie działali jeszcze ostrzej.
W stolicy około stu funkcjonariuszy starło się z anarchistami i działaczami ruchu lokatorskiego, którzy bronili ofiary tzw. dzikiej eksmisji. Legalny mieszkaniec, bez żadnych zaległości w opłatach, został usunięty z wynajmowanego przez 10 lat mieszkania (mimo prawa do trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy). Dodatkowo tzw. czyściciel kamienic połamał mu kości twarzoczaszki. Policja, mimo zgłoszenia przestępstwa, nie zareagowała, ruszyli się dopiero wtedy, kiedy ludzie solidarnie stanęli za pokrzywdzonym. Kilkukrotnie pobity przez właściciela (byłego wojskowego) nie mógł nawet wrócić do mieszkania ze zmienionymi zamkami po dokumenty czy ubrania. Policja stwierdziła, że wszystko jest w ramach prawa, bo dom należy do właściciela. W tej chwili lokator podejmuje kroki prawne.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem