sobota, 26 maja
15:53

Cios z ekranu

Najważniejsze ostatnio nagłówki na portalach internetowych to gala KSW, gdzie napędzani różnymi specyfikami panowie walą się po twarzach i innych częściach ciała. Sporo to mówi o kondycji polskiego społeczeństwa. I nie chodzi mi o usportowienie.
Szczycimy się tym, że uchodźcy z krajów arabskich i afrykańskich nie mają czym ubogacać naszej kultury. I generalnie dziś to jest prawda, bo oferują głównie swoją kuchnię (co także ma zalety), ale intelektualiści u nich są tłamszeni i ciężko już o dobrą książkę czy wiersz twórców z tamtych regionów. Jeszcze kinematografia jakoś przędzie. Ale w państwach tzw. Zachodu zaczyna się robić podobnie, króluje papka i najniższe instynkty. Zadziwiające, że w dobie tak ogromnego rozwoju technologii ludzkość się cofa. Gówniane programy o rolnikach szukających żony, konkursy dla półidiotów, seriale dla kur i kogutów domowych.
Upadek mediów jest coraz bardziej widoczny. TVP pomijam, bo to tragedia sama w sobie, przenoszenie festiwalu z Opola do Kielc (co i tak nie wypaliło) wywoływało u mnie tylko paroksyzmy śmiechu. „Niech żyje bal...”. Natomiast zaskoczyła Trójka, która chyba sobie przypominała jakim cenioną kiedyś stacją radiową była i utwór Dr Misio – zespołu, którego Kurski nie dopuścił do Opola ze względu na „niemisyjny charakter” – o hipokryzji polskich sług Kościoła wspiął się na trzecie miejsce na liście przebojów. Możecie motać w głowach rodakom, ale Polacy swój rozum mają. Przynajmniej część.

Komentarze   

 
+4 #1 Łazanek 2017-06-11 17:56
I tak jesteśmy proszę Pana na zakręcie.Pozost aje mi wiara w zdrowy rozsądek Polaków,mimo że z za konopi ,a może właśnie dlatego!.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem