środa, 23 maja
18:52

Słowiańszczyzna

Koleżanka, z którą studiowałem, pojechała niedawno do siebie, czyli na Ukrainę. Wróciwszy napisała mi, że nastroje są coraz gorsze. Wszystkich męczy wojna, o której już się praktycznie w naszych mediach nie mówi, bo teraz ważniejsza była Eurowizja i parę innych tematów o celebrytach.
To tak jeszcze o tych Ukraińcach. To popularny ostatnio temat, to pojadę pod publiczkę. Znałem ich sporo, głównie potomków przesiedleńców z Akcji „W” na Pomorzu. I jak wszędzie, część nastawiona pozytywnie do Polaków, a część z tzw. czarnym podniebieniem. Dlatego właśnie tak bardzo nie cierpię generalizacji narodów. Byłem na koncercie ukraińskiego zespołu folkowego w Miastku (notabene świetnego muzycznie), gdzie między tańczącymi Polakami Ukraińcy żarli się między sobą o to, czy warto grać dla Polaków. Jedni mówili, że Lachów trzeba rezać zawsze, a drudzy, że mają tu mnóstwo dobrych polskich znajomych i, że tamci mają sp...dalać. Idiotów nie brakuje w żadnej nacji, warto być tego świadomym.
Mój przyjaciel jeździ ciężarówką po świecie i jak ma przymusowy postój na parkingu (bo muszą odpocząć co jakiś czas według norm pracy), to zawsze jest ekipa kierowców z Polski, Ukrainy, Węgier. Leje się bimber, śmigają w rękach nielegalne papierosy z przemytu. Tego nie zmieni nikt. Ale ważne, że wciąż potrafią się dogadać i nie klepać po mordach, tylko śmiać ze swoich głupich rządzących.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem