środa, 23 maja
18:52

I ty zostaniesz Indianinem

Z jednej strony Europa zaoferowała sobie sama zagrożenie ze strony terrorystów islamskich (przez swoją niedbałość i bagatelizowanie problemu), z drugiej budzą się nasze dawne demony. W Warszawie przemaszerował ONR, który między okrzykami „Christus Rex” nawoływał do zabijania wrogów ojczyzny. Czyli jak zwykle. Od lat nic się nie zmienia, a Jezus by kojfnął na zawał po zobaczeniu tej paradnej ekipy. W Czechach podobnie. Na ulice wyszli neonaziści. Ludność Brna postanowiła się im sprzeciwić, ale w cywilizowany sposób. Na trasie marszu ogolonych głów odbywały się przedstawienia teatralne i muzyczne. Ludzie puszczali mydlane bańki, a pogrobowcom Hitlera puszczały nerwy.
Nikt nie potrafi wpaść jakoś na to, że żadnym rozwiązaniem dla Europy nie są śniadzi fanatycy religijni oraz biali ekstremiści polityczni. Albo, tak jak to często się mówi – komuś może na tym zależy, by nakręcać skalę agresji. Zasadniczo to już wszędzie się tłuką: Niemcy, Francja, Belgia, Szwecja. U nas też, ale z braku konkretnego wroga lejemy się sami ze sobą. I w tym, podejrzewam, też jest jakiś cel. Albo po prostu stan umysłu tych u władzy, i tych na ulicy. Ciężko wyczuć, co gorsze.
Nawet północnoamerykańscy Indianie zrozumieli w pewnym momencie, że walki między swoimi ludźmi niczemu nie służą i stąd parę wielkich powstań zjednoczeniowych przeciwko białym okupantom ich krain (zrywy Pontiaka i Tecumseha chociażby). U nas, niestety, brakuje takich wodzów, jak ten z plemienia Ottawa czy też ten z plemienia Szawanezów.

Komentarze   

 
+3 #1 ROTOR 2017-08-08 16:53
Nic dodać nic ująć.Tak jest a gorzej będzie chyba?.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem