sobota, 26 maja
15:52

Szatańskie wersety

Ponieważ ten felieton ma numer 666, to będzie diabelsko i wbrew branży.
Mam już dość, naprawdę dość, kłamliwych informacji. Sprawdzam jakiś news (a już jestem przyzwyczajony, by ogarnąć go także w innych miejscach) i niby jest w porządku, poważne gazety, poważne portale, poważne radia. I dupa. Okazuje się, że to viral, zwykły kit, który się rozprzestrzenia. Oczywiście trzeba rozróżnić internetowych wojowników od konkretnej prasy, ale ta różnica już zaczyna się zacierać. W redakcjach jest coraz więcej młodych ludzi, którzy niekoniecznie znają się na swojej robocie. Mam dość literówek na Onecie, Wyborczej czy Do Rzeczy. Nie ma korekty? Nie stać was? To nie róbcie gazety. Bo to nie ma sensu. Większość „nowoczesnych” dziennikarzy robi po prostu „kopiuj i wklej”. Sam tak robię, ale wtedy gdy chcę kogoś zacytować, a nie pisać artykuł!
Zdaję sobie sprawę, że większości ludzi nie interesują błędy ortograficzne, bo i tak sens zdań zrozumieją (no, może nie zawsze). Ale to właśnie pokłosie tego, że Polacy nie czytają książek. Zresztą, nie wiem czy teraz by to pomogło, bo powstają jakieś mikrowydawnictwa, które produkują tomy o smokach i księżniczkach, a jak się to czyta, to oczy pękają. Tam też jakoś kiepsko z korektą. Kiedyś padła taka propozycja, by zrezygnować w języku polskim z kombinacji „ż” i „rz”, „ó” i „u”, bo ludziom będzie wtedy łatwiej.
No będzie, komunikat na bankomacie odczytają.
„Diaboli Perfectum”, „Na chwałę płomieni” (był kiedyś taki spektakl teatralny, gdzie tak się witali. O jakimś tam, nie wiem, Twardowskim?).

Komentarze   

 
+1 #1 ort 2017-05-06 19:24
Święta racja. U konkurencji roi się od błędów. Mur przez "ó" to jeden z mnóstwa przykłdów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem