sobota, 26 maja
15:53

Euro

W Europie zmiany. We Francji trwa werbalna walka między kandydatami na prezydenta (jakoś nie dziwi, że są oni z mniejszych grup politycznych, bo ludzie mają już dość rządzących dużych partii, które generalnie tylko sobie rzepkę skrobią. Oczywiście to niewiele zmieni, ale ludzie lubią być ufni. W Anglii (o ile to jeszcze Europa) Polacy maszerują z raczej niezbyt poważaną organizacją „Britain First” w demonstracjach przeciwko imigracji. No cóż, nikt nie twierdził, że jesteśmy najbardziej kumatym narodem. Poza nami.
Co chwilę jakiś wybuch, strzały z karabinu czy też rozpędzony samochód. Z bagażem biednych i pokrzywdzonych osób z krajów ogarniętych wojnami przyjęliśmy również dodatkowy pakiet religijnych idiotów i frustratów. Czyja wina? Nasza. Bo jeśli chcemy pomagać uchodźcom, to trzeba ich jednak weryfikować. Zabawne jest tłumaczenie się służb państw europejskich (po zamachach), że od paru lat wiedzieli, że sprawca ma radykalne poglądy, no ale... Nie ma ale, jak jest pan nie za bardzo ogarnięty w głowie, to dziękujemy. Tu jest pana ponton i wiosło.
Tymczasem w Polsce coraz bardziej negatywnie reagujemy na napływ Ukraińców. Tylko że znakomita większość z nich chce się po prostu tu uczyć i pracować. To nie jest jakiś wróg, a rodacy twardo: zabierają nam pracę, zaniżają stawki. Tyle, że to tak samo, jak mówią o nas w Anglii. I jedno, i drugie to bzdura. Gdyby ktoś chciał tę pracę, to nie byłoby na jego miejscu imigranta. Oczywiście jest jeszcze kwestia, że pracodawcy wolą pracowników z innych krajów, bo wolą im mniej zapłacić. Ale kto nas robi w trąbę? Państwo, które robi w trąbę przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem