sobota, 26 maja
15:59

Święta, święta, i... przed świętami święta

W stolicy Wielkopolski, podczas manifestacji pod hasłem „Nacjonalizm nie przejdzie”, anarchiści i lewicowcy starli się z policją i zwolennikami prawicy. Tym razem to tzw. „lewa strona” pokazała siłę, bo na poznańskich ulicach zgromadziło się blisko tysiąc protestujących, poczynając od zakapturzonych członków ochrony marszu, po wykładowców z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
Niestety, zachowania i jednej, i drugiej opcji pozostawiały sporo do życzenia. Niektóre hasła skandowane na manifestacji były raczej nie na miejscu, bo mimo że alergicznie reaguję na Kaczyńskiego, to jednak nie chciałbym, by prezes PiS poszedł „do wora, a wór do jeziora”. Z kolei rzecznik policji Andrzej Borowiak podał, że część osób zatrzymanych za atakowanie demonstrantów była notowana za rozmaite przestępstwa, w tym kradzieże, pobicia i handel narkotykami. Policja też jakoś mało rozgarnięta, bo targanie i aresztowanie dziewcząt tylko za to, że się czemuś (werbalnie) sprzeciwiają niczemu nie służy.
To już za nami, teraz żyjemy znowu samolotem. Jedni są za, drudzy przeciw (wg sondaży podobno większość Polaków ma już dość oddawania w kółko czci i honorów), a jeszcze inni po prostu mają ubaw. Na tej nucie chciało zagrać Antyradio, jednak zdjęcie modelu samolotu złożonego z parówek i innego rodzaju żywności nie spotkało się z aprobatą internautów, nawet tych niechętnych obecnej władzy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem