poniedz., 21 maja
16:30

Baba cienkim głosem

W branży dziennikarskiej wesoło. Jethon, była dyrektor radiowej Trójki, pozamiatała się sama w wywiadzie z Mazurkiem. Truła coś bez ładu i składu, plątała, nie potrafiła podać żadnego argumentu za odbieraniem swobód obywatelskich przez państwo, a dobiła się stwierdzeniem o „chorobie obiektywizmu”. Tak, te słowa wypowiedziała dziennikarka i zwolenniczka Komitetu Obrony Demokracji. Z taką opozycją to Kaczyński będzie władał krajem dożywotnio.
Tygodnik Podhalański rozkręcił aferę z prezydentem jedzącym podczas postu kiełbaskę, która okazała się pomidorem faszerowanym góralskim buncem. Już w nocy na stronie internetowej gazety widniało sprostowanie, ale widać, że nasze media coraz bardziej kusi tania sensacja. Z drugiej strony warto wspomnieć o słowach urzędnika z kancelarii Andrzeja Dudy, który w nerwowej rozmowie z przedstawicielem redakcji rzekł, iż „wygrali wybory, bo pilnowali Internetu”.
Media izraelskie doniosły, że rząd znosi surowe kary za używanie marihuany. Ta medyczna jest dostępna w aptekach już od 2015 roku, teraz nie będzie się penalizować również używania jej do tzw. „celów rekreacyjnych”. Zamiast więzienia, za palenie w miejscu publicznym będzie tylko grzywna.
Nasze publikatory natomiast zajmowały się m.in. manifami feministek. Kilka tysięcy ludzi w Warszawie, kilkaset w Poznaniu. Moim zdaniem to bardzo kiepski wynik, biorąc pod uwagę jak obecny rząd mocno stara się ingerować w rozmaite sprawy kobiet. Na pewno sprawie nie pomógł kontrowersyjny klip promujący demonstrację (stworzony w stolicy Wielkopolski), ani oderwane czasem od rzeczywistości i tematu hasła na transparentach podczas marszów. Trzeba się zdecydować: albo robi się coś ważnego dla WSZYSTKICH przedstawicielek płci pięknej w kraju, albo „artystyczne prowokacje”, które te bardziej konserwatywne niewiasty zwyczajnie odrzucą od – skądinąd – słusznego celu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem