czwartek, 21 czerwca
00:59

Szlachta na sygnale

Nasze rządowe elity już po raz któryś rozbijają drogie samochody, które im fundujemy. Tym razem nie dało się specjalnie przebąkiwać o zamachu (choć Krystyna Pawłowicz znowu zarzuciła jakiegoś procha do nocha i na Facebooku obwieściła, że „wciąż jesteśmy łatwym celem”), więc próbowano zrzucić pełną odpowiedzialność na kierowcę osobowego wozu, z którym zderzyło się BMW premier.
21-latka momentalnie zawieziono na przesłuchanie, natomiast nie zapewniono mu choćby minimalnej opieki lekarskiej po karambolu. Oskarżenie opiera się głównie na słowach BOR-owców, co samo w sobie jest niezłą kpiną z prawa (i sprawiedliwości). Młodemu mężczyźnie wmawiano nawet, że nie potrzebuje adwokata, jednak dzięki akcjom pomocowym m.in. polityków opozycji, kierowca fiata seicento posiada już obrońcę. Specjaliści od służb mówią o niekompetencji BOR-u (ponoć szofer premier nie miał doświadczenia w prowadzeniu pancernego auta), no, ale w końcu wszędzie teraz zmiany na stanowiskach... Do tego wszystkiego ten cały chory klimat skrytości rządzących. Kiedy Leszek Miller rozbił się śmigłowcem, relacje płynęły nieprzerwanie, a media miały pełny dostęp do informacji o jego stanie. Teraz wygląda to inaczej: Szydło łaskawie rzuci jakąś kość pieskom z TVP, a reszta dziennikarskiej menażerii może się tylko oblizać. Tylko że niepotrzebna tajemnica podważa zaufanie obywateli do państwa. Wynika z tego, iż władzy niespecjalnie na tym zaufaniu zależy.
Najważniejsze jednak pytanie: dlaczego kolumna samochodów wiozących panią premier do domu, jechała jakby co najmniej do jakiegoś wypadku pędziła? Uprzywilejowane powinny być tylko medyczne ambulanse, wozy straży pożarnej czy też rozmaitych służb policyjnych (jadących w konkretnym celu). Kierowcy wszelkich innych pojazdów powinni być zwykłymi uczestnikami ruchu drogowego. Myślałem, że czasy feudałów, którzy nie muszą przestrzegać praw dla maluczkich, już minęły.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem