sobota, 26 maja
15:51

Niezgodność, niezgodność goni

Dobry ser szwajcarski to małe piwo w porównaniu z dziurami jakie znajdujemy w ustanowionych przez Kodeks postępowania administracyjnego przepisach. Takie sobie zwykłe wydawałoby się rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora placówki powinno mieć jasno określone zasady, a tu w praktyce wielki zonk.
Włodarz rozpisuje konkurs na dyrektora i zostaje szefem komisji, a później rekomenduje przełożonemu wybraną kandydaturę. Niby coś normalnego, ale to tylko złudzenie. Dlaczego? Otóż tym przełożonym, który zadecyduje o zatrudnieniu kandydata jest nie kto inny, tylko... on sam. Takie rozwiązanie byłoby jeszcze do przyjęcia, gdyby szef przyjął do wiadomości nota bene swoją decyzję i zaakceptował podjęty w poprzednim wcieleniu werdykt.
Ów decydent przybiera nowe, ulepszone wcielenie i cóż robi? Po prostu zmienia zdanie i uznaje, że kilka dni wcześniej popełnił błąd. Każdy ma do tego prawo, więc chwała za chęć do bicia się w pierś. Będzie nowy konkurs, inna komisja, inny przewodniczący, czyli rozsądek zwyciężył.
Figa z makiem. Stanowisko obejmuje wybrany bez konkursu kandydat dwojga wcieleń włodarza. Kodeks tego nie przewiduje, więc startuje karuzela prawa, która jest nierychliwa, ale ponoć sprawiedliwa. Włodarz przegrywa i sprawiedliwość zwycięża.
Żeby nie być gołosłownym podam inny przykład. Dyrektor zwalnia nauczyciela, ten walczy i wygrywa w Sądzie Pracy. Fajnie jest, ale dopiero teraz zaczyna się to co najbardziej boli, czyli finansowe reperkusje lekceważenia dziurawych przepisów. Niezgodnie z prawem wybrany dyrektor nie zna zasad i niezgodnie z przepisami pozbywa się pracownika, a na koniec odchodzi, bo powołano go niezgodnie z kodeksem.
Zanosi się na to, że konsekwencje finansowe tych wszystkich niezgodności poniesie samorządowa kasa, którą już nie rządzi nomen omen zwolniony przez wyborców włodarz. Ten kto narozrabiał nie wypił piwa, które nawarzył. Walczy teraz o nierychliwą sprawiedliwość, gdyż jest przekonany, że walczono z nim niegodnie i podstępnie. Sic!

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem